Zobacz, jak wielcy Gianluigi Buffon i Andrea Pirlo dali zwycięstwo Juventusowi (wideo)

Doświadczeni Gianluigi Buffon i Andrea Pirlo zapewnili Bianconerim komplet punktów w trudnym wyjazdowym meczu 28. kolejki Serie A z Genoą CFC (1:0).

Konrad Kostorz

Mistrzowie Włoch mieli na Stadio Luigi Ferraris wyjątkowo trudną przeprawę. - Genoa grała bardzo agresywnie. Mogliśmy być wprawdzie nieco bardziej precyzyjni przy wykonywaniu ostatniego podania, ale przede wszystkim to nasi rywale świetnie bronili i groźnie atakowali - przyznał Antonio Conte.

Juventus Turyn ostatecznie pokonał Genoę CFC po tym, jak Gianluigi Buffon w 72. minucie obronił rzut karny egzekwowany przez Emanuele Calaio, a w 89. minucie Andrea Pirlo przepięknym strzałem z wolnego umieścił piłkę w okienku bramki Mattii Perin.

Buffon miał nieco szczęścia, ponieważ jeszcze przed podyktowaniem jedenastki z boiska ściągnięty został etatowy egzekutor Alberto Gilardino. - Z pewnością byłbym w poważnym opałach, ponieważ nigdy nie wiadomo, jak "Gila" wykona rzut karny. Nie było go już jednak na boisku i mierzyłem się z innym zawodnikiem. To był wspaniały dzień dla mnie i zespołu - przyznał golkiper.

- Czy miałem nadzieję, gdy Pirlo podchodził do rzutu wolnego? Tak, na takiego gracza jak Andrea zawsze można liczyć. Jest jednym z tych piłkarzy, który potrafi odmienić losy meczu - stwierdził Buffon.