Premier League: Łomot Arsenalu i niewyobrażalna pomyłka sędziego

Chelsea zniszczyła Arsenal na Stamford Bridge, wygrywając z ekipą Arsene'a Wengera aż 6:0. Swoją cegiełkę do widowiska dołożył sędzia, który pokazał czerwoną kartkę nie temu zawodnikowi co trzeba!

Bartosz Zimkowski

To był mecz numer 1000 dla Arsene'a Wengera jako menedżera Arsenalu Londyn. Wspaniały jubileusz zepsuli Francuzowi piłkarze Chelsea Londyn. Już w piątej minucie Samuel Eto'o "nawinął" Alexa Oxlade-Chamberlaina, a następnie ładnym technicznym strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

120 sekund później The Blues znów trafili do siatki Kanonierów. Tym razem płaski strzał Andre Schuerrle sprawił, że polski golkiper musiał wyjmować piłkę z własnej bramki.

W 16. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Po uderzeniu Edena Hazarda piłkę ręką musnął Oxlade-Chamberlain. Futbolówka wprawdzie nie leciała w światło bramki, ale sędzia słusznie wskazał na "wapno". Później Andre Marriner popełnił katastrofalny błąd, ponieważ wyrzucił z boiska Kierana Gibbsa sądząc, że to on dotknął piłki ręką. Nie pomogły tłumaczenia Oxlade-Chamberlaina, który przyznał się, że to on dopuścił się przewinienia. Marriner najprawdopodobniej dostał komunikat od swoich asystentów i tym się zasugerował.

Rzut karny wykorzystał Hazard i Chelsea prowadziła już 3:0. Jeszcze przed przerwą Oscar otrzymał idealne w tempo podanie od Fernando Torresa i z kilku metrów zdobył gola.

Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze dwie bramki. Najpierw zrobił to Oscar, ale wydatnie pomógł mu w tym Szczęsny. Strzał Brazylijczyka był do wybicia, ale futbolówka prześliznęła mu się po rękawicach.

Kropkę nad "i" postawił Mohamed Salah. Nowy nabytek Chelsea znalazł się oko w oko ze Szczęsnym i płaskim strzałem pokonał go. Dla niego był to pierwszy gol w barwach The Blues.

Chelsea zwyciężyła aż 6:0 i sprawiła, że Arsenal musi przestać myśleć o walce o mistrzostwo Anglii.

Chelsea - Arsenal 6:0 (4:0)
1:0 - Eto'o 5'
2:0 - Schuerrle 7'
3:0 - Hazard (k.) 17'
4:0 - Oscar 42'
5:0 - Oscar 66'
6:0 - Salah 71'

Czerwona kartka: Kieran Gibbs /17'/ (Arsenal).