Premier League: Hokejowe zwycięstwo Liverpoolu, szaleństwo Yaya Toure

Wyśmienite widowisko zobaczyli fani Cardiff City i Liverpoolu FC. W meczu tych drużyn padło aż dziewięć bramek! Pewnie wygrał Manchester City, pakując rywalom pięć goli.

Bartosz Zimkowski

Mało kto spodziewał się na stadionie Cardiff City, że tego popołudnia padnie aż dziewięć bramek. Po niecałych dwóch kwadransach The Reds przegrywali z podopiecznymi Ole Gunnara Solskjaera 1:2 i Brendan Rodgers mógł być zaniepokojony. Jeszcze przed przerwą udało się wyrównać, a w drugiej połowie całkowicie dobić rywala.

Na murawie szalał oczywiście Luis Suarez. Urugwajczyk zapisał na swoim koncie hattrick, ale także podawał do lepiej ustawionych kolegów, którzy także wpisywali się na listę strzelców. Gospodarze walczyli do samego końca o jak najlepszy wynik, ale ten ostatecznie brzmiał 6:3 dla LFC. The Reds strzelili w tym sezonie już 82 bramki, co jest najlepszym rezultatem w całej lidze.

Drugi pod tym względem jest Manchester City i The Citizens również pokazali klasę. Świetny mecz rozegrał Yaya Toure, który w 39 minut trzykrotnie pokonał bramkarza rywali. W samej końcówce Fernandinho oraz Martin Demichelis postawili kropkę nad "i" i Man City wygrał z Fulham aż 5:0.

Niezwykle cenne trzy punkty zdobyło Norwich City. Kanarki ograły na Carrow Road Sunderland i powiększyły przewagę nad strefą spadkową do siedmiu punktów. Tę otwierają właśnie Czarne Koty.