Rumunia: Biliński wbił dwa gole Gliwie! (wideo)

W "polskim" meczu 24. kolejki rumuńskiej ekstraklasy Dinamo Bukareszt Kamila Bilińskiego przegrało 2:3 z Pandurii Targu Jiu Michała Gliwy. Obie bramki dla Dinama zdobył właśnie "Bila".

Maciej Kmita

To pierwsze trafienia Polaka dla ekipy z Bukaresztu, której zawodnikiem jest od stycznia tego roku. Po zimowej przerwie wystąpił ogółem w czterech na pięć możliwych spotkań Dinama. Michał Gliwa, który również trafił do Rumunii w minionym oknie transferowym, w sobotę po raz trzeci stanął w bramce Pandurii.

"Bila" najpierw trafił na 1:1, pokonując Gliwę w sytuacji sam na sam. Następnie doprowadził strzelił na 2:2, zaskakując rodaka wolejem sprzed pola karnego. Dinamu nie udało się utrzymać remisu do końcowego gwizdka. W 94. minucie zwycięstwo drużynie Gliwy zapewnił Figueiredo.

Zobacz, jak Biliński pokonał Gliwę:

Do podobnej sytuacji, w której Kamil Biliński dwukrotnie pokonał Gliwę, doszło już kiedyś w Młodej Ekstraklasie. W sezonie 2007/2008 Polonia Warszawa Gliwy pokonała 4:2 Śląsk Wrocław Bilińskiego, a honorowe trafienia dla WKS-u zdobył właśnie "Bila".