Serie A: Milan prowadził, ale znów nie wygrał. Carlos Tevez bohaterem Juventusu

Rossoneri nie przełamali fatalnej passy i nie pokonali na Stadio Olimpico Lazio Rzym. Kolejny krok w kierunku obrony Scudetto wykonał Juventus, wygrywając na wyjeździe z outsiderem Serie A.

Konrad Kostorz
Po czterech porażkach z rzędu (0:2 z Juventusem, 0:1 z Udinese, 1:4 z Atletico i 2:4 z Parmą) w zespole z San Siro ponownie zrobiło się nerwowo, a media zaczęły spekulować, że dni Clarence'a Seedorfa są policzone. Holenderski trener liczył, że na krytykę odpowie zwycięstwem w Wiecznym Mieście.

Milan w pierwszej połowie prezentował się bezbarwnie, ale w 43. minucie po indywidualnej akcji Ricardo Kaki i rykoszecie od nogi Abdoulaya Konko objął prowadzenie. Rzymianie, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i posiadali inicjatywę, wyrównali za sprawą "główki" Alvaro Gonzaleza.

W ostatniej półgodzinie rywalizacji stroną przeważającą byli Biancocelesti, ale nie stworzyli ani jednej stuprocentowej sytuacji pod bramką Marco Amelii. Milan atakował rzadziej, ale groźniej - w 80. minucie niewiele do szczęścia zabrakło Giampaolo Pazziniemu, a kilka chwil później Mario Balotelli oddał strzał w słupek.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Milan w tabeli plasuje się na 12. miejscu, a do lokaty gwarantującej start w Lidze Europejskiej traci aż 11 "oczek".

Juventus z uwagi na występy w pucharach musi rywalizować średnio co trzy-cztery dni, ale póki co znakomicie wytrzymuje trudy sezonu. W rywalizacji z Catanią Bianconeri grający bez Gianluigiego Buffona, Paula PogbyFernando Llorente w "11" nie zachwycili, ale wywalczyli komplet punktów. Bohaterem został Carlos Tevez, który w 59. minucie precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Mariano Andujara. Warto odnotować, że Argentyńczyk trafił już po raz 16. w sezonie ligowym i jest liderem klasyfikacji strzelców wespół z Ciro Immobile.

Antonio Conte ukarany przez arbitra już od 31. minuty pojedynek musiał obserwować z wysokości trybun, jednak nie przeszkodziło to jego drużynie w triumfie. Stara Dama w następnej kolejce podejmie niepokonaną od 17 meczów FC Parmę.

Catania Calcio - Juventus Turyn 0:1 (0:0)
0:1 - Tevez 59'

Skład Juventusu: Storari - Caceres, Bonucci, Chiellini - Lichsteiner, Vidal, Pirlo, Padoin, Isla (66' Asamoah) - Osvaldo (63' Llorente), Tevez (87' Giovinco).

Czerwona kartka: Bergessio /67' za drugą żółtą/ (Catania Calcio).

Lazio Rzym - AC Milan 1:1 (0:1)
0:1 - Kaka 43'
1:1 - Gonzalez 61'

Lazio: Berisha - Konko, Biava, Novaretti, Radu - Gonzalez (87' Mauri), Ledesma, Biglia (79' Onazi) - Candreva, Perea (55' Lulić), Keita.

Milan: Amelia - De Sciglio (85' Bonera), Mexes, Rami, Constant - Essien, de Jong - Honda (54' Balotelli), Kaka, Poli (76' Muntari) - Pazzini.