Premier League: Arsenal odpadł z walki o mistrzostwo? Derby Manchesteru dla City

Manchester City wygrał w derbach miasta z Manchesterem United i zbliżył się do Chelsea Londyn. Tylko remis na Emirates Stadium zanotował Arsenal Londyn.

Bartosz Zimkowski

Wtorkowe mecze to odrabianie zaległości z innych kolejek. Dlatego rozegrano jedynie trzy spotkania - w tym hitowe mecze na Old Trafford. David Moyes miał okazję odkupić winy po kiepskim sezonie. Ogranie Manchesteru City, który walczy o mistrzostwo, z pewności ucieszyłoby fanów.

Zaczęło się jednak katastrofalnie dla Czerwonych Diabłów. Już w pierwszej minucie goście objęli prowadzenie. Po strzale Samira Nasriego piłka trafiła w słupek, jednak dobitka Edina Dzeko była już skuteczna.

Nieco kwadrans później The Citizens mogli cieszyć się z kolejnego trafienia. Idealne podanie Davida Silvy do Dzeko zakończyło się kąśliwym strzałem i piękną interwencją Davida de Gey. Man Utd odpowiedział uderzeniem Marouane'a Fellainiego, które jednak leciało wprost w bramkarza.

W 56. minucie Man City przypieczętował dobrą grę i drugiego gola dorzucił Dzeko. Bośniak ładnym strzałem z woleja nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi United.

Tuż przed samym końcem spotkania goście zadali decydujący cios. Yaya Toure płaskim strzałem zmusił do kapitulacji de Geę i Man City wygrał na Old Trafford 3:0.

Z walki o mistrzostwo Anglii najprawdopodobniej odpadł Arsenal Londyn. Kanonierzy nie podnieśli się po porażce 0:6 z Chelsea Londyn. Już w jedenastej minucie stracili gola, gdy Wojciecha Szczęsnego pokonał Wilfried Bony. Kibice gospodarzy pożegnali swoich ulubieńców głośnym buczeniem.

Arsene Wenger w drugiej odsłonie sięgnął po Lukasa Podolskiego i ten w 73. minucie doprowadził do remisu. 60 sekund później Olivier Giroud wyprowadził londyńczyków na prowadzenie i mogło wydawać się, że Kanonierzy sięgną po komplet punktów. Tymczasem w 90. minucie Mathieu Flamini tak nieszczęśliwie interweniował we własnym polu karnym, że skierował futbolówkę do własnej siatki. 2:2 i Arsenal niemal na pewno odpadł w walki o tytuł.

Arsenal - Swansea 2:2 (0:1)
0:1 - Bony 11'
1:1 - Podolski 73'
2:1 - Giroud 74'
2:2 - Flamini (sam.) 90'

Man Utd - Man City 0:3 (0:1)
0:1 - Dzeko 1'
0:2 - Dzeko 56'