Puchar Francji: Premierowy gol Kamila Grosickiego! Polak wprowadził Rennes do półfinału

W meczu ostatniej pary ćwierćfinału Pucharu Francji Stade Rennes pokonał w czwartek OSC Lille 2:0 i awansował do półfinału rozgrywek. Pierwszą bramkę dla klubu z Bretanii zdobył Kamil Grosicki!

Maciej Kmita

"Grosik" trafił do siatki 3. drużyny Ligue 1 w 34. minucie, strzałem lewą nogą wykorzystując podanie Romaina Alessandriniego z lewej strony. W doliczonym czasie gry sam Alessandrini mocnym uderzeniem pod poprzeczkę z 15 metrów ustalił wynik spotkania na 2:0 dla Rennes.

Reprezentant Polski przebywał na boisku od 1. do 77. minuty. Jego bilans w Rennes, do którego przeniósł się w styczniu bieżącego roku z Sivassporu, to 9 występów, gol i 2 asysty.

W półfinale Coupe de France Rennes zmierzy się z II-ligowym Angers SCO. W drugiej parze o finał zagrają EA Guingamp i AS Monaco.