Futsal: Wicelider na łopatkach!

Od niespodziewanego rozstrzygnięcia rozpoczęła się 19. kolejka w ekstraklasie futsalu. Nieprawdopodobny przebieg miał mecz w Gdańsku.

Michał Piegza

Tego się nikt nie spodziewał. Pogoń 04 Szczecin, po porażce w poprzedni piątek lidera Rekordu, wydawała się zdecydowanym kandydatem do złota. Tymczasem Portowcy najpierw stracili dwa punkty w spotkaniu z przedostatnim w tabeli AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice, a w piątek bez punktów wrócili z Gdańska.

AZS Uniwersytet Gdański"> AZS Uniwersytet Gdański jako pierwszy trafił do siatki, ale na przerwę to Portowcy schodzili jako zwycięska drużyna. Po zmianie stron gospodarze szybko na swoją korzyść odwrócili losy meczu, ale szczecinianie kilka razy potrafili doprowadzić do remisu.

Na dwie minuty przed końcem spotkania Akademicy uzyskali dwubramkową przewagę, ale cieszyli się nią przez niewiele ponad sześćdziesiąt sekund. W ostatniej minucie goście postawili wszystko na jedną kartę i... dali sobie strzelić gola, który prawdopodobnie będzie ich kosztował utratę szans na mistrzowski tytuł.

W drugim piątkowym meczu Red Devils Chojnice rozgromił GKS Tychy 6:0. Jeśli w niedzielę Remedium Pyskowice wygra z GAF Jasną Gliwice, wówczas tyszanie zostaną pierwszym spadkowiczem.

Red Devils Chojnice - GKS Tychy 6:0 (2:0)