Bundesliga: Zobacz remis Bayernu, hat-trick Reusa i dwa kapitalne gole (wideo)

Nie zabrakło emocji i pięknych bramek w sobotnich pojedynkach 28. kolejki ligi niemieckiej. Robert Lewandowski gola nie zdobył, ale przeciwko Stuttgartowi wywalczył rzut karny.

Konrad Kostorz

W pojedynku na Allianz Arena padło aż sześć goli, a ozdobą spotkania było trafienie Sejada Salihovicia tuż przed przerwą. Bośniak idealnie przymierzył z rzutu wolnego w okienko i nie dał szans na skuteczną interwencję Tomowi Starke. Wśród gospodarzy błysnął Claudio Pizarro - autor dwóch bramek oraz asysty.

Bayern Monachium - 1899 Hoffenheim 3:3 (3:2)
0:1 - Modeste 23'
1:1 - Pizarro 31'
2:1 - Shaqiri 34'
3:1 - Pizarro 40'
3:2 - Salihović 45'
3:3 - Firmino 75'

Na Mercedes-Benz Arena kibice byli świadkami pięciu trafień, z czego aż trzy uzyskał Marco Reus. Niemiec nie pomylił się po świetnych podaniach Jonasa Hofmanna i Pierre-Emericka Aubameyanga oraz wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Robercie Lewandowskim.

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 2:3 (2:1)
1:0 - Gentner 9'
2:0 - Harnik 19'
2:1 - Reus 30'
2:2 - Reus (k.) 68'
2:3 - Reus 82'

VfL Wolfsburg pokonał 2:1 Eintracht Frankfurt, a zwycięskiego gola zdobył w 89. minucie Naldo. Stoper gospodarzy oddał cudowny strzał z bardzo dalekiej odległości i ulokował piłkę w okienku bramki Orłów. To był gol "stadiony świata" brazylijskiego stopera!