Ligue 1: Sensacyjna porażka AS Monaco, drużyna Dominika Furmana zaledwie zremisowała z outsiderem

AS Monaco raczej definitywnie straciło szansę na mistrzostwo Francji, bowiem sensacyjnie przegrało z Evian TG. Zaledwie remis z outsiderem osiągnęła drużyna Dominika Furmana.

Szymon Mierzyński
Wicelider Ligue 1 był murowanym faworytem potyczki na Parc des Sports D'Annecy, lecz zawiódł na całej linii. O wszystkim zdecydował rzut karny, który wykorzystał w 86. minucie Cedric Mongongu. Co ciekawe, na tym samym obiekcie przegrało w tym sezonie również Paris Saint-Germain.

Toulouse FC Dominika Furmana mierzyło się z ostatnim w tabeli AC Ajaccio, ale zaledwie zremisowało 2:2. Przez jakiś czas zanosiło się nawet na sensację, bo ekipa z Korsyki prowadziła już różnicą dwóch goli. Podopieczni Alaina Casanovy zdołali jednak wyrównać, a w doliczonym czasie mieli wyborną szansę, by wyszarpnąć nawet komplet oczek. Guillermo Ochoa obronił jednak uderzenie Jonathana Zebiny z rzutu karnego!

Furman pojawił się na murawie w 74. minucie (za Etienne Didota) i zakończył rywalizację z żółtą kartką.

Upomnienie zanotował też Grzegorz Krychowiak, którego Stade Reims zremisowało u siebie z FC Lorient 1:1. Reprezentant Polski zaliczył występ w pełnym wymiarze czasowym i brał udział w akcji, po której Odair Fortes zdobył gola wyrównującego.