Trener UKP Stelmetu Zielona Góra nie wytrzymał i... wyszedł z konferencji prasowej (wideo)

UKP Stelmet Zielona Góra przegrał wyjazdowy mecz 22. kolejki II ligi zachodniej z Polonią Bytom. Trener zielonogórzan Tomasz Arteniuk opuścił salę konferencyjną podczas wypowiedzi Grzegorza Kurdziela.

Marcin Ziach

- Nie wiem dlaczego w pierwszej połowie tak się cofnęliśmy. Polonia to wykorzystała i przez pierwszy kwadrans mogła bezproblemowo operować piłką na własnej połowie, wyprowadzając szybkie kontry. Po jednej z nich padła pierwsza w tym meczu bramka - ocenia Tomasz Arteniuk, szkoleniowiec zielonogórskiej drużyny.

Kilkanaście minut po pierwszym trafieniu po wielbłądzie defensywy UKP Stelmetu Zielona Góra padła druga bramka dla Polonii Bytom. - Sami się o tę bramkę prosiliśmy robiąc głupoty na własnej połowie. Drugie trafienie w jakimś stopniu ustawiło to spotkanie - przyznaje doświadczony trener.

Przed szansą na odrobienie strat zielonogórzanie stanęli w drugiej połowie, kiedy szybko zdobyli bramkę kontaktową po rzucie karnym, a następnie stworzyli sobie kilka niezłych okazji strzeleckich. - Szkoda, że zaczęliśmy grać kiedy było 0:2. Gdybyśmy grali tak jak w drugiej połowie przez całe spotkanie, to wydaje mi się, że mogliśmy w tym meczu powalczyć o punkty - przekonuje Arteniuk.

Dla drużyny z Zielonej Góry była to pierwsza porażka od pięciu spotkań. - Każda seria się kiedyś kończy i na pewno żałujemy, że nasza kończy się w meczu, którego przegrać nie musieliśmy. Nasza gra po przerwie daje jednak nadzieję, że zaczniemy od następnej kolejki budować nową passę i na tym się skupiamy - wskazuje opiekun Stelmetu.

Arteniuk przed pojawieniem się na konferencji w żołnierskich słowach zrugał swój zespół za wynik spotkania. Gorąca atmosfera udzieliła się też co bardziej doświadczonym zawodnikom zielonogórzan, którzy podczas spotkania trenerów z dziennikarzami w równie mocnych słowach mobilizowali drużynę, co cienkie ściany bytomskiego budynku klubowego przepuszczały.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Podczas wypowiedzi trenera Polonii, Grzegorza Kurdziela trener Stelmetu nie wytrzymał. Wstał i bez słowa wyszedł z sali, a następnie udał się do szatni, by przywołać swój zespół do porządku. Wkrótce jednak wrócił i ponownie zasiadł do stołu.

Premierowe zwycięstwo Polonii na wiosnę - relacja z meczu Polonia Bytom - UKP Stelmet Zielona Góra

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!