Arka odpływa od ekstraklasy - relacja z meczu Can-Pack Okocimski Brzesko - Arka Gdynia

Arka Gdynia została kolejną drużyną, która marzy o awansie do T-Mobile Ekstraklasy, a która straciła w rundzie wiosennej punkty z walczącym o utrzymanie Okocimskim Brzesko.

Maciej Kmita

Walczący o I-ligowy Piwosze wcześniej odebrali punkty GKS-owi Katowice (1:0) i Górnikowi Łęczna (2:2). Z faworyzowanych drużyn tylko GKS-owi Bełchatów udało się pokonać Okocimskiego 1:0. Teraz drużyna Piotra Stacha napsuła krwi arkowcom, którzy po remisie w Brzesku mają już cztery punkty straty do miejsca gwarantującego awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Gdynianie byliby w całkiem innym położeniu, gdyby lepiej ustawiony celownik miał Arkadiusz Aleksander. Doświadczony napastnik w 10. minucie przegrał pojedynek sam na sam z Markiem Pączkiem, który zastępował nieobecnego z przyczyn osobistych Mateusza Kuchtę. W 37. minucie z kolei w dobrej sytuacji z 10 metrów uderzył wprost w golkipera Okocimskiego. Tuż przed przerwą bliski pokonania Jakuba Miszczuka był Jakub Grzegorzewski , ale posłał piłkę tuż obok słupka bramki gości.

Po zmianie stron podobnie jak przed przerwą stroną przeważającą była Arka, ale nie przekuwało się to na sytuacje podbramkowe, a jeśli już gdynianie uderzali na bramkę Pączka, to tak, że golkiper Okocimskiego skutecznie interweniował bez większego wysiłku.

W ostatnim kwadransie do ofensywy ruszyli gospodarze, którzy wypracowali sobie przewagę nad Arką, ale razili nieskutecznością. Wyborne okazje zmarnowali w końcówce Jakub Grzegorzewski, Jakub KapsaKacper Tatara i Dariusz Sosnowski.

Bezbramkowy remis w Brzesku oznacza koniec serii wyjazdowych zwycięstw Arki. Podopieczni Pawła Sikory w ostatnich czterech meczach poza Gdynią zdobyli bowiem komplet 12 punktów. Okocimski po arcytrudnym terminarzu początku rundy wiosennej, w którym mierzył się z czterema drużynami z czołówki ligi i Miedzią Legnica, teraz spotka się zamykającym tabelę Energetykiem ROW Rybnik.

Can-Pack Okocimski Brzesko - Arka Gdynia 0:0

Okocimski: Marek Pączek – Bartosz Sobotka, Radosław Jacek, Arkadiusz Ryś, Łukasz Sosnowski - Bruno Żołądź, Michał Nawrot - Patryk Stefański (64' Jakub Kapsa), David Kwiek (84' Kacper Tatara), Aleksander Ślęczka (75' Dariusz Sosnowski) - Jakub Grzegorzewski.

Arka: Jakub Miszczuk - Adrian Budka, Mateusz Cichocki, Sławomir Cienciała (55' Paweł Wojowski), Kamil Juraszek - Marcin Radzewicz, Radosław Pruchnik, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik (62' Paweł Oleksy) - Bartosz Ślusarski, Arkadiusz Aleksander (88' Tomasz Kowalski).

Żółte kartki: Jacek, Sobotka (Okocimski) oraz Tomasik (Arka).

Sędzia: Michał Zając (Sosnowiec).