Premier League: Klęska Arsenalu, Kanonierzy nie zagrają w Lidze Mistrzów?

Arsenal Londyn rozczarowuje na całej linii. W niedzielnym meczu Premier League przegrał z Evertonem 0:3 i pod znakiem zapytania stanął występ Kanonierów w Lidze Mistrzów.

Bartosz Zimkowski

Po raz pierwszy od 26 grudnia ubiegłego roku zagrać mógł Aaron Ramsey, który wyleczył już kontuzję. Arsene Wenger posadził go na ławce rezerwowych, ale w drugiej odsłonie musiał sięgnąć po Walijczyka, ponieważ gra Kanonierom nie układała się.

Już w 14. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Leighton Baines zagrał z lewej strony do Romelu Lukaku. Belgijski piłkarz pochodzenia kongijskiego uderzył mocno po ziemi, ale Wojciech Szczęsny zdołał odbić piłkę. Do futbolówki szybko dopadł jednak Steven Naismith i płaskim strzałem przy słupku zdobył gola.

Jeszcze przed przerwą londyńczycy stracili drugą bramkę. Lukaku otrzymał dobre podanie z głębi pola, ściął do środka mijając Nacho Monreala i uderzył mocno lewą nogą w lewy róg. Szczęsny był bez szans.

Arsenal w pierwszej połowie grał bardzo słabo, a mimo to Wenger nie zdecydował się w przerwie na żadną zmianę. W 61. minucie Everton po raz trzeci zmusił Szczęsnego do kapitulacji. Tym razem Polaka pokonał samobójczym trafieniem Mikel Arteta, były gracz Evertonu.

Po tym trafieniu Wenger dokonał trzech roszad, ale wynik nie uległ już zmianie. W doliczonym czasie gry prawidłową bramkę zdobył Yaya Sanogo, lecz sędzia liniowy niesłusznie pokazał spalonego.

Everton wygrał 3:0 i traci tylko punkt do Arsenalu. W zanadrzu ma także jeden zaległy mecz do rozegrania.

Everton - Arsenal 3:0 (2:0)
1:0 - Naismith 14'
2:0 - Lukaku 34'
3:0 - Arteta (sam.) 61'