Ligue 1: Porażki ekip Grosickiego i Furmana, skromna wygrana AS Monaco

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W ten weekend mistrzostwa nie będzie świętowało PSG. Drugie z rzędu zwycięstwo odniosło bowiem AS Monaco, które zagrało z zespołem Kamila Grosickiego.

W przypadku porażki AS Monaco i zwycięstwa PSG już w 33. kolejce oficjalnie z mistrzostwa mogliby się cieszyć podopieczni Laurenta Blanca. Beniaminek jednak nie sprawił prezentu stołecznej ekipie i pokonał na wyjeździe Stade Rennes 1:0 po bramce świetnego zastępcy Radamela Falcao - Emmanuela Riviere. Kamil Grosicki wyszedł w podstawowym składzie, ale został zastąpiony w 68. minucie.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział za to Dominik Furman. Jego Toulouse przegrało ze znajdującym się w strefie spadkowej Sochaux 0:2. Na trzecim miejscu umocniło się za to Lille, które skromnie pokonało u siebie przedostatnie Valenciennes.

Wiele emocji mieliśmy w piątkowym meczu. Montpellier dwukrotnie skutecznie odpowiadało na trafienia Marsylii, ale na ripostę wobec gola Dimitri Payeta w 89. minucie zabrakło im już czasu.

Montpellier HSC - Olympique Marsylia 2:3 (0:1) 0:1 - Valbuena 42' 1:1 - Cabella 48' 1:2 - Gignac 58' 2:2 - Sanson 79' 2:3 - Payet 89'

OSC Lille - Valenciennes FC 1:0 (0:0) 1:0 - Origi 70'

AC Ajaccio - Girondins Bordeaux 1:1 (0:0) 0:1 - Jussie 62' 1:1 - Mostefa 85'

Evian Thonon Gaillard - SC Bastia 2:1 (1:1) 0:1 - Raspentino 30' 1:1 - Benezet 35' 2:1 - Wass 47'

OGC Nice - FC Lorient 1:2 (1:1) 0:1 - Sunu 19' 1:1 - Kolodziejczak 30' 1:2 - Aboubakar 90'

Stade Rennes - AS Monaco 0:1 (0:0) 0:1 - Riviere 55'   FC Sochaux-Montbeliard - Toulouse FC 2:0 (1:0) 1:0 - Ayew 15' 2:0 - Contout 49'