KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bydgoscy kibole odpowiadają na apel Tarasiewicza: Nie ma zgody na koniec konfliktu

Trener bydgoskiego zespołu Ryszard Tarasiewicz w ostatnich dniach wystosował apel o rozejm w sprawie konfliktu wokół Zawiszy. Na odpowiedź nie musiał długo czekać.
Adrian Dudkiewicz
Adrian Dudkiewicz

Po awansie do finału Pucharu Polski opiekun bydgoskiego zespołu wystosował na konferencji prasowej specjalną prośbę do wszystkich sympatyków Zawiszy skonfliktowanych z władzami klubu: - Miałbym szczególną prośbę do kibiców, którym na wstępie dziękuję szczególnie za doping w ostatnich 15 minutach. Liczę jednak, że sytuację, która ma dziś miejsce z kibicami akurat na ten finał, 2 maja, uda się jakoś rozwiązać. Nie wiem czy można użyć tu słowa rozejm, ale może jest ono tu najbardziej właściwe. Swoją dumę, honor, godność można odpuścić na ten mecz, który jest dla nas bardzo ważny. Chciałbym, by nie tylko kibice szalikowcy, ale i całe miasto Bydgoszcz jak najliczniej reprezentowało nas na Stadionie Narodowym. Taką mam serdeczną prośbę - podkreślił wówczas Tarasiewicz.

Na odpowiedź środowiska kibiców nie musiał długo czekać. Zdaniem samych zainteresowanych sam trener Zawiszy w najważniejszym momencie konfliktu nie zrobił nic, aby go zażegnać.

"Przypominamy, że jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek mógł Pan być osobą, która zażegnałaby ten konflikt. W kluczowym momencie pozostał Pan jednak w szatni i nie wyszedł po treningu do kibiców, aby z nami porozmawiać. Przypominamy też, że to Pana asystent po naszym spotkaniu z piłkarzami obiecał, że przekaże nam następnego dnia ich stanowisko i tego nie zrobił.

Wysuwając propozycję tzw. rozejmu chyba nie do końca jest Pan zorientowany jakie sankcje i za co zostały nałożone przez pańskiego pryncypała na część kibiców. Zapewne nic Pan nie wie o metodach tworzenia dowodów w tych sprawach, o nazwaniu przez R. Osucha kibiców i ich dzieci patologią. Pewnie gdzieś umknęło Panu, że chciano wyrzucić Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza, czyli ponad 10 lat historii naszego klubu z obiektów Zawiszy. Nie są też Panu zapewne znane słowa R. Osucha, że Stowarzyszenia Kibiców są największą zmorą polskiej piłki nożnej, a także jego liczne kłamstwa oraz oczernianie kibiców, którzy często z Zawiszą są dłużej związani niż on przeżył lat.

Chyba nie wyobraża Pan sobie, że w takiej sytuacji pozostawimy kolegów, którym klub zabronił chodzić na mecze, że tak na chwilę zapomnimy o "wyczynach" R. Osucha oraz jego żony i pojedziemy dopingować tych, którzy się od nas odwrócili.

Jeszcze na koniec. Życie oraz niestety Pana propozycja dowodzi, że w światku piłkarskim dopuszcza się sytuacje, w których dumę, honor i godność można sobie odpuścić na ten lub jakiś kolejny mecz, że można te wymienione wartości (zapewne w zależności od kwoty) zostawić na 90 minut w szatni"

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / zawiszafans.net.pl
Komentarze (90)
 • kulawy Zgłoś komentarz
  oprócz świecia jeszcze są wolne miejsca w psychiatryku w górnej grupie tam też możecie kibole sie zapisać,przyjmą was i podleczą kretyni.
  • gościu Zgłoś komentarz
   ile można słuchać o kibolach kibol to kibol tamto ludzie nie macie ciekawszych tematów nie będzie ich już na meczach więc może czas kupić bilet wsiąsć do autokaru pojehać na mecz i
   Czytaj całość
   udowodnić im że bez nich może być inaczej może nawet lepiej zobaczymy.
   • Shadi Zgłoś komentarz
    Czy kibole Zawiszy i Zagłebia już się pochwalili pobiciem w 7 (siedmiu) 14-latka i zabraniem mu szalika Miedzi ? Czy czas bohaterów już był ? Jak to się zbiega :) 14-letnie dziewczyny
    Czytaj całość
    ale z Zagłebia chociaż chłopaka wybrali. BRAWOOOOO BRAWOOO ZetaFan przekaż swoim dziewczynom
    • zetafan Zgłoś komentarz
     Na tym meczu kibiców Zawiszy nie będzie
     • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
      Myślę, że warto by było aby kibole zamiast do Warszawy wybrali się do Świecia, tam jest szpital psychiatryczny, podobno dobry :-/. A my prawdziwi kibice jedziemy na Stadion Narodowy.
      • jankes25 Zgłoś komentarz
       będę miał 3 miejsca do warszawy dokładna informacja we wtorek po 16
       • tomekBYDGOSZCZ Zgłoś komentarz
        Panie Ryszardzie apel do ułomnych ludzi bez wsparcia medycznego (psychiatrów) nie ma najmniejszego celu! Bydgoszcz jest z Panem i z klubem, Bydgoszcz dziękuje Panu Osuchowi, Bydgoszcz jest
        Czytaj całość
        dumna z Zawiszy, a palanty niech bojkotują swoje mózgi dalej. Droga redakcjo proszę nie wprowadzać niezorientowanych czytelników w błąd, jaka odpowiedź kibiców? Tych baranów nazywacie kibicami??? Nie staczajcie się do poziomu rynsztoka! Stowarzyszenie parówkowe nigdy nie powinno mieć miejsca na stadionie do przechowywania rac i innych niedozwolonych środków pirotechnicznych i odurzających! A poza tym to podstawowa zasada mówi krótko – z terrorystami się nie negocjuje, a jak inaczej nazywać tych bandytów? To są zwykli terroryści stadionowi. Czy można mieć pretensje do Pana Osucha, że powiedział głośno to co każdy zdrowo myślący obywatel w tym kraju wie? Taka jest prawda: „Stowarzyszenia Kibiców są największą zmorą polskiej piłki nożnej”! http://www.sportowefakty.pl/kibice/32911/blog/4530/kibole-zaraza-polskiego-futbolu Najważniejsze, że dumę, honor i godność nie została odpuszczona jak do Bydgoszczy przyjechały dziewczynki z Widzewa, jak one śmiały po tym wszystkim pokazać się w Bydgoszczy? Na szczęście dzielni panowie, mieniący się wielkimi fanami Zawiszy, zrobili porządek! :-) ŻENADA!!!
        • zetafan Zgłoś komentarz
         Ojejujeju uszy już mi pękają:) dawać!dziełchy:)
         • Karaluchy Zgłoś komentarz
          Może wiele... Ale nie muszę sie tym chwalić na śmiesznej stronce ani zakrywać twarzy szalikiem;) a jeśli chodzi o frustracje to zdecydowanie więcej jej u bojkociarzy;)
          • Arkadiusz Waldemar Kapucki Zgłoś komentarz
           Zrobił coś jeden z drugim lepszego? Czy po za naparzaniem w klawiaturę i wyładowywaniem swojej frustracji nic więcej? Pomóż jeden z drugim, zrób chociaż tyle dobrego w dziedzinie
           Czytaj całość
           "pomocy innym" a potem się wypowiadaj.
           • Shadi Zgłoś komentarz
            Oddają Ci co chcą, a niektórzy muszą ... Ci co oddają wiedzą o co chodzi. Do tego układają sobie ideologię. Ja się tym nie chwalę i żadnej subwencji nie biorę z tego powodu, ot
            Czytaj całość
            ludzki odruch.
            • Karaluchy Zgłoś komentarz
             I jeszcze krwi oddadzą ;) jak pomyśle ze mogliby mi ja przetoczyc brrrrrrr
             • Shadi Zgłoś komentarz
              Oni zakrywają twarze bo chcą być jak Zorro, taki Robin Hood skroją 14-latką z Widzewa oddzadzą do Domu Dziecka :)
              Zobacz więcej komentarzy (26)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×