KokpitKibice
Zobacz drużynę

Polska bez Euro 2020. "To jest bardzo racjonalna decyzja"

Mecze w ramach Euro 2020 na pewno nie odbędą się w Polsce. - W tym momencie wiemy o tym, że tej imprezy byśmy nie otrzymali - mówi portalowi SportoweFakty.pl członek zarządu PZPN.
Artur Długosz
Artur Długosz

Podczas środowego zebrania zarządu PZPN podjął decyzję o wycofaniu się ze starań o organizację Euro 2020. - Myślę, że to jest bardzo racjonalna decyzja. W 2012 roku mieliśmy mistrzostwa Europy. W Europie są 54 federacje. Każdy się o mistrzostwa ubiega. Można wykonać tytaniczną pracę, ale w tym momencie wiemy o tym, że byśmy ich nie otrzymali. Prezes Boniek wie o tym najlepiej. Można byłoby się starać, coś robić, składać, łudzić się do września, ale nic nam w tym momencie to nie da. Można złożyć, ale co dalej? - mówi portalowi SportoweFakty.pl Kazimierz Greń, członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej. 

PZPN zamierza się jednak ubiegać o inną sporą piłkarską imprezę w naszym kraju. - Koncentrujemy się na innym dużym projekcie, który też dotyczy wielkiej imprezy. Szczegółów nie mogę jeszcze zdradzić, ale niedługo zostaną one ujawnione - mówił portalowi SportoweFakty.pl Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Lepiej się skupić nad tym, bo naprawdę jest ona bardzo duża. Miejmy taką nadzieję, że ją otrzymamy. Mamy duże, realne szanse na otrzymanie tej imprezy. Polski Związek Piłki Nożnej skupia się wyraźnie na tej imprezie, którą mamy realną szansę otrzymać - dodał Greń.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Mecze EURO 2020 możesz oglądać online na platformie WP Pilot.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×