KokpitKibice
Zobacz drużynę

Nie będzie meczów Euro 2020 w Polsce!

Euro 2020 na pewno nie odbędzie się w Polsce! Podczas środowego zebrania zarząd PZPN podjął decyzję o wycofaniu się ze starań o organizację imprezy.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński

Według pierwotnych planów mecze miały być rozgrywane na Stadionie Narodowym w Warszawie. Dlaczego więc pomysł upadł? - Od samego początku było wiadomo, że szanse krajów, które gościły mistrzostwa Europy w 2012 roku są znikome. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę i za każdym razem studziliśmy nadmierny optymizm - wyjaśnił w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl rzecznik prasowy futbolowej centrali, Jakub Kwiatkowski.

- Kuluarowe rozmowy również nie dawały nam wielkich nadziei, tym bardziej więc nie chcieliśmy kontynuować starań, które pewnie i tak nie zakończyłyby się powodzeniem. Nie należało trwonić pracy i zaangażowania wielu osób, które byłyby potrzebne, aby dalej walczyć o Euro 2020 w Polsce - dodał Kwiatkowski.

Decyzja dotyczy wyłącznie Stadionu Narodowego w Warszawie. - Od początku w grę wchodził tylko ten obiekt, dlatego że Stadion Śląski w Chorzowie wciąż nie jest zbudowany - zaznaczył rzecznik.

W związku z wycofaniem się ze starań o organizację mistrzostw Europy w 2020 roku PZPN ma już nową alternatywę. - Koncentrujemy się na innym dużym projekcie, który też dotyczy wielkiej imprezy. Szczegółów nie mogę jeszcze zdradzić, ale niedługo zostaną one ujawnione - zakończył Kwiatkowski.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Boniek: Szanse były minimalne (źródło: TVN24/x-news)

Zbigniew Boniek: Nasze szanse na orgranizację Euro 2020 były minimalne


Mecze EURO 2020 możesz oglądać online na platformie WP Pilot.

Czy PZPN podjął właściwą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (50)
Zobacz więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×