Zasłużyli na opuszczenie strefy spadkowej - relacja z meczu GKS Tychy - Stomil Olsztyn

W arcyważnym meczu drużyn dla których celem numer jeden jest utrzymanie wśród pierwszoligowców, GKS Tychy pokonał Stomil Olsztyn 1:0.

Dominik Polesiński

Spotkanie w Jaworznie stało na dość wysokim poziomie, a kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Piłkarze swoje akcje zazwyczaj kończyli strzałami, choć najczęściej futbolówka mijała obie bramki.

Pierwszą wyborną okazję stworzyli sobie goście z Olsztyna. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Łukasz Jegliński ale obrońcy wybili piłkę z linii bramkowej. Dosłownie 2 minuty później Yasuhiro Kato i Grzegorz Lech wzorowo rozegrali piłkę, ale Piotr Misztal nie dał się pokonać Japończykowi. GKS odpowiedział w 20 minucie. Wówczas to centra, rozgrywającego świetne zawody Denisa Popovicia spadła na głowę Łukasza Kopczyka, ale i tym razem bramkarz wywiązał się ze swojej pracy znakomicie.

Do 32. minuty byliśmy świadkami seryjnych, niecelnych uderzeń z dystansu. Wtedy to prostopadłe zagranie w uliczkę wykonał Marcin Wodecki, a idealnie zrozumiał jego zamysły Popović. Słoweniec uprzedził obrońców, którzy spodziewali się odgwizdania ofsajdu i pewnym strzałem pokonał Piotra Skibę.

W drugiej połowie przewagę posiadał Stomil, ale gospodarze byli dobrze zorganizowani obronnie i dobitnie pomogli Misztalowi w zachowaniu czystego kąta.
Okazje do wyrównania zmarnowali Janusz Bucholc, Piotr Darmochwał i Lech.

W doliczonym czasie gry kibice gospodarzy zamarli. Na 18. metrze przed ich bramką nieprzepisowo zatrzymywany był Lech, a do piłki podszedł Paweł Głowacki, który w tym sezonie zdobywał już gole z tej pozycji. Tym razem się jednak nie udało, a uderzenie trafiło w mur.

GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)

1:0 - Denis Popović 32'

GKS Tychy: Piotr Misztal - Adrian Chomiuk, Łukasz Kopczyk, Mariusz Masternak, Mateusz Mączyński, Mateusz Grzybek (66' Dawid Dzięgielewski), Mariusz Zganiacz, Marcel Gąsior (61' Ivica Zunić), Denis Popović, Marcin Wodecki (76' Łukasz Małkowski), Damian Szczęsny.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Janusz Bucholc, Arkadiusz Czarnecki, Dawid Kucharski (44' Rafał Remisz), Dawid Szymonowicz, Piotr Darmochwał, Paweł Głowacki, Łukasz Jegliński, Yasuhiro Kato (46' Michał Trzeciakiewicz), Grzegorz Lech, Tomasz Bzdęga (80' Patryk Kun).

Żółte kartki: Gąsior, Chomiuk, Dzięgielewski (GKS) oraz Kucharski, Trzeciakiewicz (Stomil).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).