Piłkarze FC Barcelony wygrali dla Vilanovy, wzruszająca minuta ciszy (wideo)

W niedzielnym spotkaniu 35. kolejki Primera Division FC Barcelona potrafiła się podnieść ze stanu 2:0 na 2:3. Zawodnicy są zgodni - był to powrót dla zmarłego w piątek Tito Vilanovy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Cały piłkarski świat w piątek obiegła tragiczna informacja o śmierci Tito Vilanovy, który jeszcze przed rokiem świętował zdobycie mistrzostwa kraju z FC Barceloną. Wszystkie mecze 35. kolejki Primera Division były poprzedzone minutą ciszy ku czci byłego trenera, a najwięcej wzruszenia było naturalnie na El Madrigal, gdzie grała Duma Katalonii. Przed spotkaniem łez nie mógł powstrzymać m.in. Sergio Busquets.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Minuta ciszy ku czci Tito Vilanovy:

Do 65. minuty to jednak Villarreal CF prowadziło 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3. W hiszpańskiej prasie i na profilach społecznościowych samych piłkarzy można trafić głównie na komentarze w stylu "To zwycięstwo dla Tito".

Po ostatnim gwizdku wzruszenia nie potrafił ukryć Javier Mascherano: - Musieliśmy powrócić, będziemy walczyć do końca, tak jak robił to Tito.

- To bardzo smutny weekend dla Barcelony. Rozmawianie o piłce, nawet w przypadku takiego meczu, jest nie na miejscu. Chcę tylko przekazać wyrazy wsparcia dla rodziny Tito - przyznał na konferencji pomeczowej trener Gerardo Martino.

- To największy cios podczas naszej kariery. To zwycięstwo dla Tito, dla niego graliśmy do końca - dodał Xavi. - Tak jak Tito, będziemy walczyć do końca - wyznał z kolei Marc Bartra.