KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Górnik Zabrze będzie jak Bayern Monachium i FC Barcelona. Oficjalno zajta po ślonsku!

Strony internetowe Bayernu Monachium i FC Barcelony można przeglądać także w dialekcie bawarskim i katalońskim. W ślady europejskich potęg poszedł Górnik Zabrze, który stworzył stronę... po śląsku.

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Pomysłodawcą i realizatorem "oficjalnyj zajty" jest Rafał Kowol. - Impulsem do stworzenia śląskiej wersji strony Górnika był projekt Bayernu Monachium, który oferuje swoim kibicom stronę w języku bawarskim. Z tego co się orientuję, Górnik będzie pierwszym polskim klubem posiadającym stronę pisaną w regionalnym języku - tłumaczy genezę powstania strony Kowol, który osobiście dba o merytoryczną zawartość strony.
"Witōmy na piyrszyj zajcie verajnu na Ślonsku, po ślōnsku w Internecu. Kupa Ślōnzoków czimie na noszym Grubiorzym, bezto mōmy dlo Wōs gyszynk, gynau przed "Srogiymy Derbami Ślōnska", co w pobieżnym tłumaczeniu na język literacki można zrozumieć jako: "Witamy na pierwszej stronie internetowej klubu na Śląsku, po śląsku w internecie. Wielu Ślązaków kibicuje z naszym Górnikiem, przez co mamy dla was prezent tuż przed Wielkimi Derbami Śląska".

Pomysł Kowola spodobał się włodarzom klubu z Roosevelta. - Na jednej z pierwszych konferencji powiedziałem, że Górnik będzie dążył do tego, by był bardziej śląski. Nieprzypadkowo ogłaszamy otwarcie tej strony przed derbami. Żartobliwie powiem, że jest 1:0 dla nas. Mam nadzieję, że to dobry początek odbudowy śląskich tradycji Górnika. Projekt jest rozpoczęty i na pewno będzie jeszcze ulepszany. Przy okazji zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy - mówi Zbigniew Waśkiewicz, prezes zabrzańskiego klubu.

Oficjalną stronę internetową Górnika Zabrze w gwarze śląskiej można znaleźć pod adresem: www.slonski.gornikzabrze.pl

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Co sądzisz o pomyśle Górnika Zabrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×