Premier League: Sensacyjna porażka Man Utd! Cardiff i Fulham pierwszymi spadkowiczami

Sezon upokorzeń dla fanów Manchesteru United wydaje się nie mieć końca. Czerwone Diabły przegrały na Old Trafford z Sunderlandem 0:1.

Bartosz Zimkowski

Ryan Giggs miał bardzo udany debiut, ponieważ wygrał w nim 4:0. Jednak drugie spotkanie udowodniło, że zmiany na Old Trafford w letniej przerwie będą niezbędne. Mistrz Anglii rywalizował z Sunderlandem, który desperacko walczy o utrzymanie w Premier League. W Teatrze Marzeń jeszcze nigdy nie wygrał, ale zmieniło się to w sobotnie popołudnie. Jedyne trafienie kibice zobaczyli w 30. minucie, gdy niepilnowany Sebastian Larsson ulokował futbolówkę w siatce MU.

Goście nie atakowali często, lecz gdy już to zrobili, to potrafili ostemplować słupek i poprzeczkę. Man Utd był dłużej przy piłce, ale gdy już dochodził do "szesnastki" rywali to zaczynały się problemy.

To była dwunasta porażka Diabłów w tym sezonie w lidzie i ósma na swoim stadionie. Sunderland dzięki tej wygranej niemal zapewnił sobie pozostanie w Premier League na kolejny sezon. Z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnał się za to beniaminek Cardiff City. Ole Gunnar Solskjaer nie zdołał uratować dla tego klubu ligi i po porażce Newcastle United stracił jakiekolwiek szanse na pozostanie w elicie. To samo spotkało Fulham Londyn - w przyszłym sezonie The Cottagers zagrają w The Championship.

Czyste konto w barwach Southampton zachował Artur Boruc. Święci wygrali na Liberty Stadium ze Swansea City 1:0 po golu rezerwowego Rickiego Lamberta. Anglik miał w tygodniu problemy zdrowotne i dlatego mecz z Łabędziami rozpoczął wśród zmienników. Zwycięstwo zapewnił w trzeciej doliczonej minucie.