Znakomity debiut 18-letniego Polaka w Eredivisie

Znakomity debiut w Eredivisie zaliczył w sobotę Paweł Wojciechowski. 18-letni Polak, wypożyczony do SC Heerenveen z Promienia Remes Opalenica, strzelił gola dla holenderskiego klubu w spotkaniu 9. kolejki z AZ Alkmaar.

Szymon Mierzyński

Wojciechowski otworzył wynik meczu w 12. minucie. Później padło jeszcze pięć bramek i ostatecznie gospodarze podzielili się punktami z rywalem po remisie 3:3. Polak przebywał na murawie do 59. minuty. Wówczas zmienił go Tarik Elyounoussi.

Co ciekawe, 18-letni napastnik nie zdążył do tej pory zaistnieć na polskich boiskach, gdyż w rodzimym kraju występował niemal wyłącznie w rozgrywkach juniorskich. W Holandii natomiast zdobył gola już w debiutanckim meczu w seniorskim zespole Heerenveen.

Drużyna Wojciechowskiego plasuje się obecnie na 7. miejscu w tabeli Eredivisie i po dziewięciu rozegranych spotkaniach ma na koncie trzynaście punktów.

W spotkaniu SC Heerenveen - AZ Alkmaar mieliśmy jeszcze jeden polski akcent. W 87. minucie w zespole gospodarzy na boisku pojawił się Goran Popov - macedoński obrońca, który niegdyś był związany z Odrą Wodzisław.

SC Heerenveen - AZ Alkmaar 3:3 (1:0)
1:0 - Wojciechowski 12'
1:1 - Hamdaoui 49'
1:2 - Holman 58'
2:2 - Henrique 75'
2:3 - Pocognoli 77'
3:3 - Henrique 90'

SC Heerenveen: Steppe - Breuer, Bak Nielsen, Dingsdag (69' Kalou), Jong-a-Pin (87' Popov), Svec, Grindheim, Wojciechowski (59' Elyounoussi), Vayrynen, Henrique, Sibon.

AZ Alkmaar: Romero - Moreno, Moisander, Jaliens, Van der Velden (46' Holman), De Zeeuw (87' Koenders), Mendes da Silva, Schaars (76' Pocognoli), Martens, Pelle, El Hamdaoui.

Żółte kartki: Jaliens, Moreno, Pelle (AZ Alkmaar).