Ligue 1: Porażki drużyn Polaków, powrót Furmana do "11"

37. kolejka francuskiej Ligue 1 nie była udana dla "polskich" Stade Rennes, Stade Reims i Toulouse FC - drużyny Polaków solidarnie przegrały swoje mecze.

Maciej Kmita

Stade Rennes, które w środę sprawiło sporą niespodziankę, pokonując na wyjeździe świeżo upieczonego mistrza Francji Paris Saint-Germain (2:1), w przedostatniej kolejce sezonu przegrało na własnym stadionie 1:2 z Sochaux. Kamil Grosicki przebywał na boisku od 1. do 55. minuty.

Zwycięstwo Sochaux z Rennes sprawiło, że trzeciego spadkowicza - obok AC Ajaccio i Valenciennes - poznamy dopiero w ostatniej serii, w której dojdzie do pojedynku na granicy strefy spadkowej między Sochaux a Evian TG.
Niespodziewanej porażki doznało Stade Reims. Zespół Grzegorza Krychowiaka (na boisku od 1. do 67. minuty) przegrał na wyjeździe 1:2 ze zdegradowanym już przed paroma kolejkami z Ligue 1 AC Ajaccio. To dopiero czwarte zwycięstwo Lours w tym sezonie.

Swój czwarty mecz we francuskiej ekstraklasie, a drugi od pierwszego gwizdka, rozegrał za Dominik Furman. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski znalazł się w wyjściowym składzie Toulouse FC po raz pierwszy od debiutu, czyli od 11 lutego. Pewny ligowego bytu zespół z Tuluzy musiał uznać wyższość walczącego o utrzymanie EA Guingamp (0:2), który tym zwycięstwem zapewnił sobie pozostanie w lidze.

W górnej częściej tabeli AS Saint-Etienne wykorzystał porażkę LOSC Lille z PSG i zbliżył się na dwa punkty do gwarantującego udział w eliminacjach Ligi Mistrzów 3. miejsca.