KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Górnik Zabrze bez złudzeń na występy w Lidze Europejskiej

Górnik Zabrze pozostaje w grze o podium T-Mobile Ekstraklasy, ale włodarze klubu z Roosevelta nie mają złudzeń, że śląska drużyna uzyska przepustkę do występów w europejskich pucharach.

Marcin Ziach
Marcin Ziach
Werdyktem Komisji ds. Licencji Klubowych Górnik Zabrze otrzymał licencję na występy w T-Mobile Ekstraklasie w przyszłym sezonie. Zabrzański klub nie ma jednak szans na uzyskanie zgody na występy w Europie. Zgodnie z podręcznikiem licencyjnym aby tak się stało do 31 marca Górnik musiał zawrzeć porozumienia ze wszystkimi wierzycielami.
Sztuka ta śląskiemu klubowi się nie udała. Nie udało się porozumieć z kilkoma zawodnikami oraz Rozwojem Katowice w sprawie zasad uregulowania zaległości za transfer Arkadiusza Milika. Przewodniczący komisji Krzysztof Sachs zapowiedział, że o ile Ruch Chorzów i Wisła Kraków mogą na występy w europejskich pucharach glejt otrzymać o tyle Górnik nie ma na to szans.

Werdykt włodarze zabrzańskiego klubu przyjęli ze zrozumieniem i nie zamierzają szukać alternatywy w postępowaniu odwoławczym. - Wiemy, że nasze odwołanie nic nie zmieni, dlatego nie będziemy go składać. Ostatnie tygodnie były dla nas czasem wytężonej pracy i cieszymy się, że wspólnym wysiłkiem kadr udało nam się otrzymać licencję na przyszły sezon. Z tym, że nie zagramy w Europie musimy się pogodzić - przyznaje Zbigniew Waśkiewicz, prezes Górnika.

Działacze klubu z Roosevelta do PZPN złożyli kompletny wniosek licencyjny, wraz ze wskazaniem stadionu, na którym mogliby występować w Lidze Europejskiej. - Nie chciałbym zdradzać jaki obiekt podaliśmy we wniosku. Ustaliliśmy, że dopóki nie będzie to konieczne, to lokalizacji stadionu nie podamy i zamierzamy się tego trzymać - wyjaśnia sternik śląskiego klubu.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Mimo to, że nadzieja na występ Górnika w europejskich pucharach upadła, cele sportowe klubu wciąż są ambitne. - Chcemy walczyć o miejsce w czołówce tabeli. Zawodnicy mają świadomość tego, że grają nie tylko o wynik dla klubu, ale swoje premie. Jestem przekonany, że motywacji im nie zabraknie i do samego końca sezonu Górnik będzie walczył o jak najwyższą lokatę - puentuje szef 14-krotnego mistrza Polski.

Czy decyzja Komisji ds. Licencji Klubowych wpłynie na motywację piłkarzy Górnika Zabrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×