Remis w meczu o życie - relacja z meczu Puszcza Niepołomice - Energetyk ROW Rybnik

W niezwykle ważnym spotkaniu dla układu w dole tabeli Puszcza Niepołomice zremisowała z Energetykiem ROW Rybnik 1:1. Prowadzenie gościom dał Wieczorek, a w doliczonym czasie gry wyrównał Zaremba.

Beata Fojcik

W drużynie z Niepołomic karę za czwartą żółtą kartkę w sezonie musiał odbyć Łukasz Nowak. Z kolei trener Jan Furlepa nie mógł skorzystać z Marka Krotofila oraz Szymona Sobczaka, który w pojedynku z Kolejarzem Stróże zobaczył czerwony kartonik.

Pierwsi zaatakowali gospodarze, jednak próba Petara Borovicanina z 9. minuty meczu nie znalazła drogi do bramki gości. Rybniczanie odpowiedzieli szybko, gdy Idrissa Cisse trafił wprost do rąk bramkarza Puszczy. Kilka chwil później przy strzale Krzysztofa Zaremby nie musiał wysilić się również Antonin Bucek.
W 25. minucie gry głową w kierunku bramki Krystiana Stępniowskiego uderzył Michał Płonka, ale zrobił to niecelnie. Przed upływem drugiego kwadransa golkipera Żubrów chciał zaskoczyć Daniel Feruga, który nie znalazł recepty na pokonanie Stępniowskiego.

Niewiele działo się w pierwszej połowie ważnego starcia pomiędzy ekipami z dołu tabeli, które skupiły się na uszczelnieniu defensywy i na przerwę piłkarze udali się przy bezbramkowym remisie.

Druga odsłona spotkania mogła przynieść gola zielono-czarnym. W 58. minucie gry do sytuacji strzałowej doszedł Idrissa Cisse, który omal nie wpakował piłki do bramki niepołomiczan. Chwilę potem dobrą interwencją popisał się Antonin Bucek, który obronił silne uderzenie Michała Kiełtyki.

W 67. minucie meczu w pole karne gospodarzy wpadł Jarosław Wieczorek. Pomocnik ROW-u zmieścił piłkę tuż przy słupki i dał rybniczanom prowadzenie. Na stratę gola szybko zareagował zespół Puszczy, jednak precyzyjny strzał Longinusa Uwakwe zatrzymał Bucek.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Podopieczni Dariusza Wójtowicza próbowali odwrócić losy pojedynku, jednak bliżej kolejnego trafienia był ROW. Po strzale Muszalika z rzutu wolnego piłka obiła słupek bramki Puszczy. Jednak miejscowi w końcu doprowadzili do wyrównania! W doliczonym czasie gry z zamieszania w polu karnym zielono-czarnych skorzystał Krzysztof Zaremba, który zapewnił Żubrom punkt. Rybniczanie starali się o zwycięstwo, ale uderzenie głową Rolanda Buchały wybronił Stępniowski. Na dwie kolejki przed końcem sezonu obie drużyny tracą cztery punkty do bezpiecznej strefy.

Puszcza Niepołomice - Energetyk ROW Rybnik 1:1 (0:0)
0:1 Jarosław Wieczorek 67'
1:1 Krzysztof Zaremba 90+1'

Puszcza: Krystian Stępniowski - Michał Mikołajczyk, Marcin Biernat, Tomasz Wełna, Petar Borovicanin, Paweł Strózik, Longinus Uwakwe, Michał Kiełtyka (73' Bartosz Biel), Krzysztof Zaremba, Jacek Magdziński (70' Mateusz Cholewiak), Łukasz Staroń (59' Marcel Kotwica).

ROW: Antonin Bucek - Michał Płonka, Marcin Grolik, Szymon Jary, Sławomir Szary, Paweł Staniczek (92' Tomasz Gródek), Mariusz Muszalik, Jarosław Wieczorek, Kamil Kostecki, Daniel Feruga (77' Tomas Vrto), Idrissa Cisse (68' Roland Buchała).

Żółte kartki: Longinus Uwakwe, Tomasz Wełna, Krzysztof Zaremba (Puszcza) - Daniel Feruga, Idrissa Cisse (ROW).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).