Powtórka z jesieni - relacja z meczu Olimpia Grudziądz - Energetyk ROW Rybnik

W ostatniej kolejce sezonu [tag=8249]Olimpia Grudziądz[/tag] pokonała drużynę Energetyka ROW Rybnik 2:1. Bramki dla miejscowych zdobywali Maciej Rogalski i Konrad Kaczmarek, a dla gości trafił Michał Płonka.

Olimpia mogła ugrać dla siebie wyższe miejsce, z kolei ROW w przedostatniej kolejce w spotkaniu u siebie przegrał i nie zdołał zapewnić sobie utrzymania.

W 6. minucie gry do wrzutki Roberta Szczota doszedł Maciej Kowalczyk, ale skierował piłkę wprost w stojącego na linii Antonina Bucka. Chwilę potem do rąk Bartosza Fabiniaka strzelił Jarosław Wieczorek. Jeszcze na początku starcia po raz kolejny Kowalczyk przetestował golkipera gości, który spisał się bez zarzutu.

Po upływie trzydziestu minut meczu miejscowi nie grzeszyli precyzją i w 43. minucie prowadzenie rybniczanom dał Michał Płonka, który pokonał bramkarza Olimpii strzałem głową.

W drugą połowę potyczki lepiej weszli gospodarze. W 51. minucie gry dobrze w polu karnym rywali zachował się Maciej Rogalski, nie dając szans bramkarzowi i defensorom z Rybnika. W kolejnych minutach pojedynku strzelec wyrównującego gola był bardzo aktywny, ale jemu, a także Marcinowi Smolińskiemu piłka nie chciała wpaść do bramki.

Maciej Rogalski zdobył siódmą bramkę w sezonie

W końcu futbolówka zatrzepotała w siatce po ładnym strzale Konrada Kaczmarka, który dał prowadzenie ekipie z Piłsudskiego w 73. minucie spotkania. W końcówce meczu podwyższyć wynik mógł Adam Banasiak, ale posłał piłkę obok słupka. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego lepiej mógł to uczynić Łukasz Suchocki, ale i jemu zabrakło precyzji.

Chwilę później arbiter z Żywca zagwizdał ostatni raz w sezonie. Tym samym powtórzył się rezultat z rundy jesiennej, kiedy rybniczanie pierwsi wyszli na prowadzenie, ale przegrali w końcówce spotkania. Zwycięstwo na zakończenie rozgrywek dało Olimpii szóstą lokatę, a zielono-czarni po roku opuścili I ligę, żegnając się porażką.

Olimpia Grudziądz - Energetyk ROW Rybnik 2:1 (0:1) 0:1 Michał Płonka 43' 1:1 Maciej Rogalski 51' 2:1 Konrad Kaczmarek 73'

Olimpia: Bartosz Fabiniak - Robert Pisarczuk, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bucko, Marcin Woźniak, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński, Robert Szczot (46' Łukasz Suchocki), Maciej Rogalski, Piotr Ruszkul (69' Konrad Kaczmarek), Maciej Kowalczyk (76' Adam Banasiak).

ROW: Antonin Bucek - Marcin Grolik, Mateusz Słodowy, Szymon Jary (70' Marek Krotofil), Sławomir Szary, Paweł Staniczek, Michał Płonka, Kamil Kostecki, Szymon Sobczak (83' Sebastian Musiolik), Jarosław Wieczorek, Idrissa Cisse (75' Konrad Gilewicz).

Żółte kartki: Michał Łabędzki (Olimpia) - Marcin Grolik (ROW).

Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).