Oficjalnie: Adam Mójta w PGE GKS-ie Bełchatów

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Wyróżniający się gracz I ligi zaliczy sportowy awans. Po 4 latach ponownie będzie miał szansę zagrać w T-Mobile Ekstraklasie. Lewy obrońca jest drugim letnim wzmocnieniem beniaminka z Bełchatowa.

W tym artykule dowiesz się o:

PGE GKS rozpoczął zmiany kadrowe od defensywy. Najpierw zawodnikiem brunatnych został środkowy obrońca Błażej Telichowski, a w piątek dwuletnią umowę podpisał Adam Mójta, występujący na lewej stronie.

Wychowanek Karkonoszy Jelenia Góra ostatnie 1,5 roku grał w Sandecji Nowy Sącz. Zaliczył 45 występów, a szczególnie udany był dla niego sezon 2013/2014. Łącznie rozegrał 32 mecze i strzelił 9 goli, będąc najlepszym strzelcem pierwszoligowca.

Dobra postawa na pierwszoligowych boiskach zaowocowała zainteresowaniem Termaliki Bruk-Betu Nieciecza, Górnika Łęczna i GKS-u Bełchatów. - Oferta Termaliki mogła przebić finansowo tę z GKS-u, ale nie patrzyłem na pieniądze. Liczyło się to, że w Bełchatowie będzie Ekstraklasa. Chciałem spróbować swoich sił i będzie to moje trzecie podejście. Z Łęcznej były też zapytania, ale bez konkretów - wyjaśnił.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas

Dla Mójty będzie to powrót do ligowej elity. W Ekstraklasie rozegrał 9 spotkań, wszystkie w sezonie 2009/2010 w barwach Odry Wodzisław.

Źródło artykułu: