Ligue 1: W czołówce bez zmian

Swoje spotkania wygrały trzy zespoły z czołówki - Olympique Lyon, Olympique Marsylia i Girondins Bordeaux. Niespodziewanie wyższość niżej notowanego rywala musieli natomiast uznać piłkarze Le Mans, którzy przegrali z FC Sochaux. Dla zespołu ze Stade Bonal było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

W tym artykule dowiesz się o:

Osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników (m. in. Ireneusza Jelenia i Jeremy'ego Berthoda) drużyna AJ Auxerre zmierzyła się na wyjeździe z Girondins Bordeaux. Zdecydowanym faworytem byli Żyrondyści, którzy zajmują 3. pozycję w tabeli Ligue 1. Zgodnie z oczekiwaniami to oni rozstrzygnęli ten pojedynek na swoją korzyść, choć aż do 70. minuty na Stade Chaban Delmas utrzymywał się rezultat 0:0. W zespole AJA do 89. minuty na boisku przebywał Dariusz Dudka. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego zmienił go Maxime Jasse.

Swoje mecze wygrały także Olympique Lyon (1:0 na wyjeździe z AS Monaco) oraz Olympique Marsylia. Zespół ten pewnie pokonał beniaminka z Grenoble. W czołówce tabeli nie doszło więc do zmian, na czele utrzymał się Lyon, który wyprzedza OM o cztery punkty, a trzecie Bordeaux o sześć oczek.

Aż do 13. kolejki musieli czekać piłkarze FC Sochaux na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Podopieczni Francisa Gillota pokonali na własnym stadionie faworyzowane Le Mans. Gospodarze objęli prowadzenie w 30. minucie po golu Francileudo Santosa. Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Paulo Andre, ale w drugiej połowie drużynie z Sochaux udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę (na listę strzelców wpisał się Ryad Boudebouz) i to ona powiększyła swój dorobek o trzy punkty, z kolei Le Mans zanotowało już trzecią porażkę z rzędu.

Niespodzianek nie zabrakło także na pozostałych stadionach. SM Caen przegrało u siebie z niżej notowanym beniaminkiem z Le Havre, a Tuluza nie potrafiła pokonać FC Nantes. Zgodnie z oczekiwaniami szóste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach odnieśli natomiast zawodnicy OGC Nice, którzy wygrali z FC Lorient.