Artur Sobiech powraca po długiej przerwie, Polak z dwoma nowymi rywalami

Artur Sobiech całkowicie wyleczył kontuzję i 27 czerwca rozpocznie treningi z zespołem Hannoveru 96. Jakie szans ma nasz napastnik na regularne występy w Bundeslidze?

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz
Artur Sobiech od początku bieżącego roku zmagał się z problemami zdrowotnymi. Pierwszą kontuzję zdołał wyleczyć i pod koniec lutego wziął udział w meczu ligowym z Bayernem Monachium. Wkrótce później podczas jednego z treningów Hannoveru 96 ucierpiały więzadła w lewym kolanie snajpera i stało się jasne, że sezon 2013/2014 jest dla niego zakończony.
24-latek poddał się operacji i żmudnej rehabilitacji. Na szczęście po kłopotach Sobiecha nie ma już śladu i w czwartek 27 czerwca weźmie on udział w pierwszym zajęciach drużyny. - Nawet podczas urlopu będą ciężko pracował. Na początek przygotowań będę gotowy już na 100 procent - tłumaczył w maju reprezentant Polski, który do Niemiec wrócił już kilka dni temu, by trenować indywidualnie.
Artur Sobiech ostatni mecz w pierwszym zespole Hannoveru rozegrał 23 lutego Artur Sobiech ostatni mecz w pierwszym zespole Hannoveru rozegrał 23 lutego
Konkurentem Sobiecha nie będzie już Mame Diouf, który przeniósł się do Stoke City. Artiom Rudnev również pożegnał się z Hanowerem i wrócił do Hamburgera SV, z kolei 30 czerwca wygasa umowa Didiera Ya Konana i najprawdopodobniej nie zostanie przedłużona.

Z kim zatem rywalizować będzie Polak? Nowym napastnikiem ekipy Tayfuna Korkuta został pozyskany za 5 mln euro Joselu - autor 14 goli w 49 występach w Bundeslidze. Na AWD-Arena ma przybyć jeszcze jeden piłkarz pierwszej linii, ale jego personalia na razie są nieznane. W odwodzie pozostają nominalny ofensywny pomocnik Jan Schlaudraff oraz uzdolniony 18-latek Valmir Sulejmani.

Warto odnotować, że Die Roten z myślą o nowym sezonie pozyskali za 1,5 mln euro uczestnika mundialu. Chodzi o reprezentanta Chile Miiko Albornoza, który jest bocznym obrońcą, a ostatnio grał w szwedzkim Malmoe FF.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Jak potoczą się dalsze losy Artura Sobiecha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×