KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Robert Podoliński: Wykonaliśmy 15 procent pracy

Cracovia rozpoczęła w poniedziałek drugi etap przygotowań do nowego sezonu. Trener [tag=16021]Robert Podoliński[/tag] podczas obozu w Wodzisławiu Śląskim zamierza dużo czasu poświęcić pracy nad taktyką.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Nowy trener Pasów postawił przy Kałuży na grę w systemie, którego bazą jest ustawienie 1-3-5-2. W dwóch pierwszych sparingach z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1) i Ruchem Chorzów (3:0) krakowianie zaprezentowali się z dobrej strony, ale Podoliński przekonuje, że to dopiero początek pracy. - Wykonaliśmy 15 procent zaplanowanej pracy. Pozostałą część musi się dać zrobić do startu sezonu, bo tak zaplanowaliśmy ten okres przygotowawczy. Więcej uwagi teraz poświęcimy grze defensywnej w tym ustawieniu i pewnym modyfikacjom, bo wiemy już, kim dysponujemy. Kadra jest prawie zamknięta - na tych piłkarzy, którzy są na obozie, będziemy mogli liczyć jesienią. Dojdzie może jeden, góra dwóch zawodników - mówi trener Cracovii.
Spośród obecnych piłkarzy Pasów jedynie Dariusz Zjawiński i Jakub Mrozik grali ostatnio w takim systemie. Jak pozostali odnajdują się w nowych realiach? - Wydaje mi się, że łapią to szybko. Jeśli ci zawodnicy są w stanie grać 4-2-3-1 czy 4-4-2, to dlaczego nie potrafiliby w 3-5-2, 3-6-1 czy 3-4-3? Piłkarz, który nie jest sobie w stanie poradzić z modyfikacjami systemu, jest w pewnym sensie piłkarzem ułomnym, niekompletnym i na poziomie ekstraklasy szkoda byłoby takich zawodników trzymać - mówi Podoliński. W środę Cracovia rozegra kolejne dwa sparingi. Mecze z Rozwojem Katowice i BKS-em Bielsko-Biała będą trwać jednak nie 90 minut, a godzinę: - Do tej pory większość zawodników grała po 45 minut i chcemy w dalszym ciągu dozować wszystkim te same obciążenia. Zagramy po 60 minut na dwie "11".

W kadrze na obóz w Wodzisławiu Śląskim znaleźli się kontuzjowany ostatnio Dawid Nowak i Marcel Wawrzynkiewicz, który miał zostać wypożyczony. Zabrakło natomiast miejsca dla wracającego z wypożyczenia do Puszczy Niepołomice Tomasza Wełny. - Dawidek przed wyjazdem miał badanie, wszystko jest OK. Cieszymy się z tego bonusa. Co do dalszej przyszłości Marcela zastanowimy się po powrocie z obozu. Trzeba wybrać to, co dla Marcela będzie najlepsze. To jest młody chłopak, jest naszym zawodnikiem i czemu nie dać mu szansy? Tomek natomiast ma zielone światło na poszukiwanie nowego klubu i to chyba tyle w tym temacie - tłumaczy Podoliński.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Robert Podoliński: Spokojnie z tym chwaleniem

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×