Sparingowo: Kolejne zwycięstwo Cracovii

W pierwszym z dwóch zaplanowanych na środę sparingów Cracovia pokonała 2:1 II-ligowy Rozwój Katowice. Obie bramki dla Pasów zdobył [tag=15962]Przemysław Kita[/tag].

W tym artykule dowiesz się o:

Cracovia objęła prowadzenie w 6. minucie gry, gdy prostopadłym podaniem Kitę uruchomił Damian Dąbrowski, a napastnik Pasów z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. W 52. minucie II-ligowiec doprowadził do wyrównania, ale odpowiedź Pasów była błyskawiczna - podanie Boubacara Dialiby na gola zamienił Kita. 21-letni napastnik Cracovii w trzech sparingach zdobył już trzy gole. [ad=rectangle] Był to trzeci sparing Cracovii w czasie letnich przygotowań. Wcześniej Pasy pokonały Podbeskidzie Bielsko-Biała (2:1) i Ruch Chorzów (3:0). W drugim środowym meczu rywalem Pasów będzie BKS Bielsko-Biała.

Cracovia - Rozwój Katowice (1:0)

1:0 - Kita 6' 1:1 - Żak 52' 2:1 - Kita 53'

Skład Cracovii: Matko Perdijić - Bartosz Rymaniak, Mateusz Żytko, Paweł Jaroszyński - Marcel Wawrzynkiewicz, Bartosz Kapustka, Damian Dąbrowski, Mateusz Cetnarski, Łukasz Zejdler - Boubacar Dialiba, Przemysław Kita.