Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Koniec zamętu z koszulkami Pogoni Szczecin. Portowcy zagrają w pasiakach

Od rundy wiosennej Portowcy wrócą do wzoru koszulek, jakiego domagali się kibice w Szczecinie. To prawdopodobnie koniec dyskusji, w której padały słowa o "histerii, żenadzie i drwinach".

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Od czasu odbudowy Pogoni Szczecin osoby zarządzające klubem i partnerzy techniczni mieli różne pomysły na wygląd koszulek Portowców, jednak nigdy nie spełniał on w stu procentach oczekiwań środowiska. Tym wymarzonym wzorem był bowiem granatowo-bordowy pasiak.
Dwa lata temu Pogoń Szczecin awansowała do T-Mobile Ekstraklasy. Piłkarska Polska oglądała ją na granatowo bądź biało.
Podstawowe stroje Pogoni Szczecin po awansie do T-ME Podstawowe stroje Pogoni Szczecin po awansie do T-ME
Zarząd klubu w porozumieniu z producentem podjął w tym czasie dwie próby zmian strojów. Obie zakończyły się - z różnych przyczyn - niepowodzeniem. Pierwszą z nich przed rokiem, a dokładnie w czerwcu 2013. Pogoń Szczecin próbowała przeforsować niebieskawe koszulki z białymi wypustkami na rękawach:
Pomysł na koszulkę Pogoni rok temu (fot. Pogoń Szczecin) Pomysł na koszulkę Pogoni rok temu (fot. Pogoń Szczecin)
Powyższy wzór wywołał wielkie oburzenie i co za tym idzie - awanturę. Larum podniosło Stowarzyszenie Kibiców PS "Portowcy". Jego zdaniem grająca w tych koszulkach drużyna stałaby się obiektem drwin, a klub zaliczyłby finansową klapę przy okazji oficjalnego bojkotu ich koszulek. Strony zaczęły przerzucać się oświadczeniami, internauci mobilizować w sieci. O co chodzi? W dużej mierze o fakt, że zaproponowanej koszulce bliżej było do barw Lecha Poznań, którego w Szczecinie "nie darzy się sympatią". Zarząd Pogoni nazywał awanturę absurdalną i żenującą, w końcu jednak zmiękł i zrezygnował ze zmian. - Podobne działanie można było uzyskać bez kakofonii i pomówień - zapewniali prezesi.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!

Następną próbę zmian podjęto w ostatnich tygodniach. Pracownicy klubu zamówili stroje, które zimą wybrali kibice Pogoni w internetowym głosowaniu:
Pomysł na stroje w nadchodzącym sezonie (fot. Pogoń Szczecin) Pomysł na stroje w nadchodzącym sezonie (fot. Pogoń Szczecin)
Problem w tym, że producent dostarczył do Szczecina niewłaściwe komplety domowe, w których - nieoficjalnie - nie zgadzał się wzór i jeden z kolorów. Pracownicy klubu więc stroje odesłali i na następne mieli czekać przed kolejne kilka miesięcy. I tak - wiadomo już, że Pogoń rozpocznie nadchodzący sezon w tych samych kompletach, co dwa poprzednie.

W końcu jednak nastąpił przełom! Pogoń Szczecin wydała w porozumieniu z firmą Nike oświadczenie, w którym zapowiada historyczny powrót do "pasiaków" od rundy wiosennej.

Zarząd klubu Pogoń Szczecin S.A., pragnie poinformować, że wychodząc naprzeciw sugestiom kibiców, zakończył długi i bardzo trudny proces negocjacji z Nike Poland, którego wynikiem będzie przygotowanie specjalnych, dedykowanych koszulek meczowych dla klubu.

Nike przygotuje wzór koszulki w granatowo-bordowe pasy, która - kolorystycznie i pod względem graficznym - odpowiadać będzie tradycyjnym barwom klubowym. Stroje te następnie zostaną wyprodukowane w limitowanej liczbie i będą dostępne jedynie dla piłkarzy oraz kibiców Pogoni Szczecin. Poza nawiązaniem do historii i tradycji klubu, koszulki będą zaawansowane pod względem technologicznym - wykonane zostaną w technologii Nike Dri-FIT, ze specjalnym siateczkowymi panelami poprawiającymi wentylację.

W związku z koniecznością zaprojektowania i wyprodukowania nowych strojów od podstaw, drużyna Pogoni Szczecin przystąpi do pierwszej rundy rozgrywek Ekstraklasy sezonu 2014/15 w strojach, których wzór zaprojektowano na poprzedni sezon. W tradycyjno granatowo-bordowych "pasiakach" drużyna rozpocznie występy od początku rundy wiosennej, wtedy też nowe koszulki pojawią się w sprzedaży dla kibiców.

Decyzja o wyprodukowaniu strojów nawiązujących do tradycji klubu, została podjęta przez klub oraz sponsora technicznego w odpowiedzi na sugestie środowiska kibiców Pogoni Szczecin.

Pierwsze echa decyzji Pogoni Szczecin są bardzo pozytywne. Piłkarska Polska zobaczy Portowców w takich strojach:
Pasiaki, w których ma występować drużyna ze Szczecina (fot. Pogoń Szczecin) Pasiaki, w których ma występować drużyna ze Szczecina (fot. Pogoń Szczecin)
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×