Sparingowo: Kolejna porażka Widzewa Łódź

Kolejnej sparingowej porażki zaznali piłkarze Widzewa Łódź, którzy tym razem musieli uznać wyższość Pogoni Siedlce. Zawodnicy beniaminka I ligi pokonali łodzian 1:0.

Bartosz Tarnowski
W sobotnim meczu sparingowym trener Włodzimierz Tylak dał szansę zaprezentowania swoich umiejętności kilku testowanym zawodnikom, a byli to m.in. Mateusz Broź, Konrad Wrzesiński, Piotr Kasperkiewicz i Michał Sołtysik.
Jedyna bramka w sobotniej konfrontacji padła w 14. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Lewandowski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzałem głową pokonał zaskoczonego Macieja Krakowiaka.

Obie ekipy stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji, lecz nie potrafili żadnej z nich wykorzystać. Najlepszą z nich miał Mateusz Broź w 58. minucie, kiedy zdecydował się na strzał zza pola karnego. Futbolówka po jego strzale trafiła w poprzeczkę i padła łupem defensorów Pogoni.

Dla czerwono-biało-czerwonych była to czwarta sparingowa porażka podczas letnich przygotowań do sezonu. Wcześniej łodzianie ulegli Rubinowi II Kazań (1:2), Jagiellonii Białystok (0:2) i Wiśle Płock (0:5).