Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Cracovia zamierza ukarać kibica od petardy

Zarząd Cracovii zapewnia, że zamierza zidentyfikować i ukarać kibica, który podczas sobotniego meczu 2. kolejki T-ME z Legią Warszawa (1:3) rzucił na boisko petardę, która ogłuszyła [tag=37163]Helio Pinto[/tag].
Maciej Kmita
Maciej Kmita

W 78. minucie spotkania kibic z umiejscowionego za bramką Legii "młyna" Pasów rzucił na boisko petardę, która spadła na murawę tuż obok Helio Pinto i ogłuszyła Portugalczyka. Sędzia Mariusz Złotek nie znalazł jednak w tym podstaw do przerwania meczu, a przerwa w grze trwała tylko tyle, ile czasu na murawie pomocnikiem Legii zajmował się sztab medyczny drużyny z Warszawy.


Komisja Ligi Ekstraklasy SA incydentem zajmie się na środowym posiedzeniu, a póki co głosem przewodniczącego Zbigniewa Mrowca wezwała krakowski klub do ukarania sprawcy: - Oczekujemy, że do tego czasu Cracovia we współpracy z organami ścigania zidentyfikuje i ukarze sprawcę tego incydentu. Na posiedzenie Komisji Ligi zostaną wezwani nie tylko przedstawiciele klubu, którzy będą musieli przedstawić podjęte w zaistniałej sytuacji działania, ale także reprezentanci stowarzyszenia kibiców.

W poniedziałek zarząd Cracovii wydał oświadczenie w sprawie:

"Zarząd Cracovii zdecydowanie potępia rzucenie petard na boisko w meczu Cracovii z Legią Warszawa w ramach minionej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Klub dokłada wszelkich starań, aby zidentyfikować osoby winne tego zdarzenia i doprowadzić do ich ukarania. Rzucenie dwóch petard hukowych na płytę boiska spotkało się ze stanowczym sprzeciwem kibiców Cracovii, którzy gwizdami dali wyraz swojej dezaprobaty bezpośrednio po zaistnieniu incydentu" - czytamy.

Głos zabrało też Stowarzyszenie "Tylko Cracovia", które "zdecydowanie potępia i nie akceptuje zachowania nieodpowiedzialnych osób, zasiadających na sektorze D, które (...) rzuciły dwie petardy hukowe, narażając zdrowie piłkarzy, stwarzając możliwość przerwania meczu przez sędziego zawodów oraz szkalując imię wszystkich kibiców Cracovii", jednocześnie informując, że "nie zgadza się, aby takie osoby zasiadały na sektorach kibiców Cracovii i że tego typu zachowania, zauważone przez członków Stowarzyszenia, będą bezpośrednio eliminowane".

Stadion Cracovii powinien zostać zamknięty na co najmniej jedno spotkanie za incydent z petardą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3):
 • Z1946B Zgłoś komentarz
  Podoba mi się reakcja i oświadczenie stowarzyszenia kibiców Cracovii, trzeba eliminować "czarne owce" z trybun! Szkoda, że w innych miastach i klubach stowarzyszenia kibiców nie chcą
  Czytaj całość
  nawet potępić takich zachowań. Gdyby w Bydgoszczy w porę ograniczono ilość rac na trybunach Zawiszy, nie byłoby kar finasowych, zamykania trybun, meczu bez publiczności, zadymy na meczu z Widzewem i w konsekwencji bojkotu.
  • _Adin_ Zgłoś komentarz
   Tutaj kara może być tylko jedna - dożywotni zakaz klubowy. Jak można być takim kretynem, by narażać nie dość, że zdrowie/życie zawodników, to jeszcze swój klub? Swoją drogą
   Czytaj całość
   takiego zdenerwowania na sektorze B to dawno nie widziałem. Żeby tylko znowu za innych nie ukarano nas.
   • You Dash Zgłoś komentarz
    Kibiców nie należy karać. Karać należy bandytów (niezależnie od "rangi" wykroczenia). Mam nadzieję, że Cracovia wymierzy karę stadionowemu bandycie od petardy.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×