Juventus Turyn wreszcie wygrał pod wodzą Massimiliano Allegriego, aż osiem goli Starej Damy

Bianconeri wreszcie zaprezentowali się na miarę oczekiwań i wysoko zwyciężyli w Dżakarcie. Skutecznością błysnął napastnik turyńczyków, Fernando Llorente.

Konrad Kostorz
Po sensacyjnej porażce z Lucento (2:3) i remisie z Ceseną (0:0) Juventus Turyn zmierzył się z drużyną gwiazd ligi indonezyjskiej. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, ale błyskawicznie odpowiedział Andrea Pirlo. Następnie w ciągu zaledwie sześciu minut hat-trick zapisał na swoim koncie Fernando Llorente.W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się nowy nabytek Starej Damy Kingsley Coman, a w jego ślady poszli Carlos Tevez oraz wracający do formy po licznych problemach zdrowotnych Simone Pepe. Na murawie zabrakło Arturo Vidala, który nadal zmaga się z kłopotami z kolanem i którego klubowa przyszłość wciąż nie została wyjaśniona.
Co warte odnotowania, Massimiliano Allegri tym razem zastosował ustawienie 3-5-2. W tym systemie gry Juventus występował pod wodzą Antonio Conte i spisywał się znakomicie na krajowym podwórku, trzy razy z rzędu sięgając po Scudetto.

ISL All-Stars - Juventus Turyn 1:8 (1:5)
1:0 - Lopicić 3'
1:1 - Pirlo (k.) 5'
1:2 - Llorente 17'
1:3 - Llorente 20'
1:4 - Llorente 23'
1:5 - Giovinco 35'
1:6 - Coman 66'