Rosja: Zespół Adama Kokoszki upokorzony przez Zenit

Adam Kokoszka i jego koledzy z Torpedo Moskwa nie będą mile wspominać sobotniej wizyty w Sankt Petersburgu, z której wrócili do stolicy Rosji z ośmiobramkowym bagażem.

Maciej Kmita

"Kokos" zadebiutował w Torpedo przed tygodniem w meczu z CSKA Moskwa, który jego zespół przegrał 0:4. Polak wszedł do gry jednak w przerwie już przy stanie 0:3.

Teraz rozegrał pełne 90 minut, a Torpedo z nim w składzie uległo na wyjeździe Zenitowi Sankt Petersburg aż 1:8! Trudno jednak jednoznacznie obwiniać wychowanka Beskidów Andrychów za utratę którejś z bramek, aczkolwiek to po jego faulu na Olegu Szatowie w 36. minucie Hulk zdobył z rzutu karnego gola na 3:0.

Torpedo w minionym sezonie wróciło do rosyjskiej ekstraklasy po 7 latach przerwy. Na razie po dwóch kolejkach ma na koncie zero punktów i z najgorszym bilansem bramkowym w lidze okupuje ostatnie miejsce.

Zenit St. Petersburg - Torpedo Moskwa 8:1 (3:0)
1:0 - Smolnikow 26'
2:0 - Rondon 33'
3:0 - Hulk (k.) 36'
4:0 - Rondon 47'
5:0 - Hulk 54'
6:0 - Szatow 62'
7:0 - Kierżakow (k.) 72'