Piast przegrał z Odrą

Piast Gliwice, który grał w Wodzisławiu z miejscową Odrą w roli gospodarza przegrał to spotkanie 0:1. O triumfie podopiecznych Jana Wieczorka zadecydowało trafienie z 64. Malinowskiego. Tym samym "goście" mają na swoim koncie szesnaście punktów, natomiast piłkarze Marka Wleciałowskiego czternaście.

Adam Kiołbasa

Odra mogła objąć prowadzenie już w 3. minucie, kiedy to na bramkę Kasprzika uderzył Małkowski. Po 300 sekundach lewą stroną szarżował Koczon i nawet zdołał zagrać futbolówkę w pole karne, ale nikt nie zdołał zamknąć akcji.

W 11. minucie kapitalną interwencją popisał się Kasprzik, który w fenomenalny sposób powstrzymał jednego z graczy ekipy z Wodzisławia, a w 28. tylko dalekie wyjście Stachowiaka uratowało miejscowych od utraty gola.

Pierwsza połowa rozczarowała i pomimo, że optyczną przewagę posiadali gracze Odry, to kibice nie zobaczyli bramek. Piast nastawił się na grę z kontry, jednak ta taktyka nie była skuteczna.

Po zmianie stron obraz nie uległ zmianie. Nadal oba kluby grały chaotycznie, ale tym razem jako pierwsze zaatakowały Piastunki. W 49. Koczon znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji, ale w decydującym momentem zgubił piłkę. W 59. znów cały swój kunszt pokazał Kasprzik, który tym razem nie dał się zaskoczyć w sytuacji sam na sam.

W 64. minucie zawodnicy z Wodzisławia w końcu osiągnęli swój cel i objęli prowadzenie po pięknym strzale z około 25 metrów Malinowskiego. 180 sekund później na domiar złego dla gliwiczan czerwoną kartkę zobaczył Gamla i w tym momencie stało się jasne, że podopieczni Marka Wleciałowskiego będą mieli poważne problemy.

Już do końca atakowała Odra, a piłkarze Piasta sporadycznie kontratakowali, ale wynik już nie uległ zmianie i tym samym zawodnicy Ryszarda Wieczorka wyprzedzili w tabeli tych z Piasta o dwa punkty.

Piast Gliwice - Odra Wodzisław 0:1 (0:0)
0:1 - Malinowski 64'