KSZO liderem II ligi! - relacja z meczu Stal Poniatowa - KSZO Ostrowiec

Podopieczni trenera Wiesława Wojno przed meczem byli stawiani na pozycji zdecydowanego faworyta pojedynku. Mecz rozgrywany był na katastrofalnej murawie, jednak nawet to nie przeszkodziło gościom odnieść zasłużonego zwycięstwa i tym samym - przy porażce Kolejarza Stróże - zająć pozycję lidera swojej grupy na najbliższe kilka miesięcy.

Anna Soboń
Anna Soboń

Całe spotkanie toczyło się pod dyktando piłkarzy KSZO, a w pierwszej połowie gospodarze praktycznie nie istnieli na boisku. Już w 5. minucie meczu na bramkę Stali uderzył Marcin Dziewulski, ale obrońcy gospodarzy wybili piłkę na rzut rożny. Chwilę później groźny strzał z około 20. metrów na bramkę Stali oddał Krystian Kanarski, ale Kamil Styżej z trudem wybronił uderzenie. W 12. minucie był już jednak bezradny, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Łukasza Matuszczyka, piłkę w polu karnym przepuścił Mieczysław Sikora, a tę niefortunnie do własnej bramki skierował Jarosław Grajper. W 24. minucie kolejny raz na wysokości zadania stanął golkiper Stali, który wybronił mocny strzał Matuszczyka z ponad 20. metrów, zmierzający w popularne okienko bramki. Szczęścia zabrakło także w 37. minucie, kiedy na strzał z dystansu zdecydował się Marcin Rębowski, jednak piłka minęła bramkę Styżeja. Piłkarze KSZO jeszcze przed przerwą groźnie zaatakowali, co zaowocowało w 40. minucie trafieniem Kanarskiego po wcześniejszym strzale Adriana Frańczaka z linii pola karnego.

W drugiej odsłonie meczu gra troszkę bardziej się wyrównała, jednak to piłkarze KSZO bezsprzecznie panowali na boisku w pełni kontrolując przebieg zawodów. W 78. minucie na strzał zdecydował się Frańczak, jednak futbolówka minęła światło bramki Stali. W koncowych minutach regulaminowego czasu gry w sytuacji sam na sam ze Styżejem wyszedł Tomas Libič ale uderzenie pomocnika KSZO trafiło w dobrze ustawionego golkipera Stali. Wynik spotkania już się nie zmienił, a piłkarze z Ostrowca po końcowym gwizdku sędziego mogli się cieszyć z trzech punktów i pozycji lidera II ligi grupy wschodniej, bo wyprzedzający ich przed tym meczem Kolejarz Stróże poległ na własnym boisku z Okocimskim Brzesko 1:3.

Stal Poniatowa - KSZO Ostrowiec Św. 0:2 (0:2)

0:1 - Grajper 12’ - sam.
0:2 - Kanarski 40’

KSZO Ostrowiec: Kwapisz - Matuszczyk, Ciesielski, Skórnicki, Stachurski - Rębowski (87' Żelazowski), Frańczak, Dziewulski, Pietrzak (75' Libič) - Sikora (82' Nogaj) , Kanarski.

Stal Poniatowa: Kamil Styżej - Kazubski, Nowak, Grajper, Piotr Styżej - Wójcik, Gołębiowski, Dziedzic, Stręciwilk, Butkiewicz (82' Czarnecki) - Jabłoński.

Żółte kartki:Gołębiowski (Stal) oraz Rębowski (KSZO).

Sędzia: Robert Marciniak (Małopolski ZPN).

Widzów: 500.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!