Premiership: Dwa remisy na zakończenie

Po sobotnich meczach 13. kolejki Premiership, nadszedł czas na dokończenie tej serii spotkań. Na niedzielę zaplanowano dwa spotkania. W obu padły remisy, a punktami podzielili się: Everton z Middlesbrough oraz Hull City z Manchesterem City.

Bartosz Zimkowski

Na Goodison Park zmierzyły się zespoły, które są w dobrej dyspozycji. Everton podejmował Middlesbrough i świetnie to spotkanie rozpoczęło się dla gości, ponieważ w ósmej minucie Gary O'Neil otworzył wynik meczu. Everton zdołał wyrównać 25 minut przed końcem, gdy na listę strzelców wpisał się Yakubu, który przez dwa lata zdobywał bramki właśnie dla klubu z Riverside Stadium. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

W drugim niedzielnym pojedynku Hull City podejmowało Manchester City. Tygrysy po trzech porażkach z rzędu nie mogły pozwolić sobie na kolejną stratę trzech punktów. Ambitna gra beniaminka przyniosła efekt już w 14. minucie, gdy gola zdobył Daniel Cousin. Ale do przerwy to goście prowadzili - dwa trafienia Stephena Irelanda zrobiły swoje. W drugiej połowie Hull musiało gonić wynik, ale udało się dogonić The Citizens. Geovanni był tym piłkarzem, który pokonał bramkarza Manchesteru City Joe'a Harta i mecz zakończył się remisem 2:2.