Polacy w Alpha Ethniki: Gol Żurawskiego, nieskuteczny Włodarczyk

W sobotę Maciej Żurawski zdobył swojego pierwszego gola w bieżącym sezonie greckiej ekstraklasy. Natomiast strzeleckiej formy szuka nadal Piotr Włodarczyk. W niedzielę między słupkami stanął Wojciech Kowalewski, choć odczuwa on kłopoty zdrowotne.

Wojciech Święch

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - jego klub zmierzył się na wyjeździe z beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej - Panthrakikosem Komotini. Były zawodnik Pogoni Szczecin rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na murawie w 71. minucie, kiedy to zastąpił Brazylijczyka Dorivala. W 82. minucie Polak miał przed sobą tylko golkipera gospodarzy. Jednak Spyros Vrontaras zdołał rzucić się pod nogi naszego rodaka i przeszkodzić mu w skutecznym wykończeniu akcji. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - polski golkiper zagrał całe spotkanie w Atenach przeciwko miejscowemu Panioniosowi. Były futbolista Korony Kielce stanął między słupkami, choć w ostatnim czasie zaczął on odczuwać kłopoty z szyją. Jednak badanie rezonansem magnetycznym nie wykazało groźnego urazu. W niedzielę Polak był pewnym punktem swojej drużyny. Iraklis wygrał na boisku rywala w stosunku 2:0.

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał na wyjeździe z Levadiakosem. Nasz rodak wystąpił w całym meczu. Goście ponieśli porażkę w stosunku 1:2.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor wystąpił w całym meczu w Pireusie przeciwko Olympiakosowi. Były zawodnik GKS-u Katowice zagrał na lewej stronie w linii obrony. W 78. minucie Sznaucner otrzymał żółtą kartkę. Przyjezdni doznali porażki w stosunku 0:2.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się u siebie z Asterasem Tripolis. Były zawodnik Zagłębia Lubin pojawił się w wyjściowym składzie gospodarzy. Polak po zmianie stron dwukrotnie miał okazję do zdobycia gola, w 52. i 64. minucie spotkania. Groźne sytuacje powstawały po centrach. Napastnik dochodził do pozycji strzeleckich, ale za każdym razem trafiał tylko w bramkarza rywali. W 81. minucie Włodarczyka na boisku zastąpił Nacho García. Pojedynek zakończył się remisem 1:1.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski nie zagrał w meczu przeciwko PAOK-owi Saloniki (2:0), gdyż leczy obecnie kontuzję.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się u siebie z Panathinaikosem Ateny. Były zawodnik Wisły Kraków wybiegł w podstawowym składzie miejscowych. W 51. minucie strzelił on gola Zielonym Koniczynkom i było 1:0. Jednak w 67. minucie do wyrównania doprowadził Silva Cleyton. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. Żurawski opuścił murawę w 90. minucie, kiedy to zastąpił go Panagiotis Katsiaros.