Premier League: 70-metrowy rajd zniszczył Manchester City. Łukasz Fabiański liderem

Sensacyjną porażką zakończył się mecz Manchesteru City ze Stoke City. The Potters wygrali na Etihad Stadium za sprawą 70-metrowego rajdu!

Bartosz Zimkowski

Manuel Pellegrini miał trudny orzech do zgryzienia. Do zdrowia wrócili Sergio Aguero oraz Edin Dzeko, lecz z drugiej strony Stevan Jovetić w pojedynku z Liverpoolem zdobył dwa gole. Chilijczyk posadził na ławce Bośniaka i to Jovetic z Aguero tworzyli parę napastników.

Cała pierwsza połowa to ogromna przewaga gospodarzy, ale tylko w posiadaniu piłki. The Citizens często ją wymieniali, lecz nie przekładało się to na okazje strzeleckie. Dopiero w samej końcówce z kilku metrów przymierzył Yaya Toure i futbolówka odbiła się od poprzeczki. Goście najlepszą okazją mieli, kiedy błąd popełnili sędziowie. Mame Diouf został sfaulowany w polu karnym MC przez Aleksandara Kolarova, jednak "jedenastka" nie została podyktowana. Pod koniec meczu arbitrzy uznali, że Yaya Toure chciał wymusić rzut karny i również nie wskazali na "wapno". Gracz Man City był faulowany i także w tym przypadku błąd popełnili sędziowie.
Jedyny gol padł w 58. minucie. Stoke wyszło z szybką kontrą, a piłkę tuż przed własnym polem karnym otrzymał Diouf. Zawodnik The Potters przebiegł z nią około 70 metrów po czym oddał lekki strzał w sam środek bramki. Joe Hart popełnił jednak olbrzymi błąd i przepuścił futbolówkę między nogami. Stoke spektakularnie wygrało z mistrzem Anglii.

Po trzecie zwycięstwo w rozgrywkach sięgnęła drużyna Swansea City. Łabędzie rozegrały drugie z rzędu spotkanie na własnym stadionie i nie dały żadnych szans West Bromwich Albion. Wygrana 3:0 to najmniejszy wymiar kary dla The Baggies, a bohaterem spotkania został Nathan Dyer, który dwukrotnie trafił do siatki rywali. Przed tygodniem ten sam gracz zapewnił Swansea trzy punkty. Czyste konto w barwach Łabędzi zachował Łukasz Fabiański. Po tym zwycięstwie Walijczycy zostali liderem Premier League.