Zagłębie traci punkty w końcówce - podsumowanie 19. kolejki I ligi

Mimo, że była to ostatnia seria zmagań w tym roku, to na kilku stadionach emocje towarzyszyły do ostatnich minut. Tak było na przykład na stadionach w Katowicach i Gorzowie Wielkopolskim. Na pierwszym miejscu w tabeli przezimuje Zagłębie Lubin.

Artur Długosz

Znicz bezkonkurencyjny dla Tura, emocje w Katowicach

Znicz Pruszków bez problemów uporał się z Turem Turek. Piłkarze z Pruszkowa strzelili dwa gole i wygrali ostatnie ligowe spotkanie w tym roku. Znicz zakończył rozgrywki na piątym miejscu. Tur, co dla wielu jest niespodzianką na wysokim dziewiątym. Pruszkowianie losy meczu rozstrzygnęli już w pierwszej połowie.

GKS Katowice jest w ogromnych tarapatach. Fani tego zespołu, którzy niestety nie mogą dopingować zespołu na stadionie liczyli, że być może z zabierzowskim Kmitą uda się GKS-owi wywalczyć trzy punkty. Trzeba przyznać, że Gieksa była tego bliska. W 81. minucie zawodnicy z Katowic objęli prowadzenie w meczu. Cieszyli się z niego jednak tylko trzy minuty. - Uważam, że to spotkanie powinniśmy rozstrzygnąć na naszą korzyść. Mieliśmy zdecydowanie więcej sytuacji - stwierdził po meczu Adam Nawałka, trener katowiczan. Zespół GKS-u zakończył rozgrywki na ostatnim miejscu w tabeli. To ogromna niespodzianka.

Wisła wygrywa po karnych, Podbeskidzie lepsze od Odry

Wisła Płock okazała się lepsza od GKS-u Jastrzębie. Płocczanie dwie bramki strzelili z rzutów karnych. Skutecznym egzekutorem w obu przypadkach okazał się Mateusz Żytko. Pierwszy gol padł w pierwszej części meczu, drugi w drugiej.

Swój mecz wygrało także Podbeskidzie Bielsko-Biała. Górale okazali się lepsi od opolskiej Odry. Dzięki temu zwycięstw Podbeskidzie zakończyło rozgrywki na czwartym miejscu w tabeli. Do prowadzącego Zagłębia Górale tracą tylko dwa punkty.

Stal po raz kolejny bez zwycięstwa, Widzew pokonał Motor

Po raz kolejny nie udało się odnieść zwycięstwa piłkarzom Stali Stalowa Wola. Kryzys trwa więc w dalszym ciągu. - Nas nie stać na pierwszą ligę. Nie oszukujmy się. Powiedzmy to jasno. Po co nadmuchiwać balonik. Grajmy w niższej lidze, na którą nas stać - skomentował sytuację w Stalowej Woli szkoleniowiec zielono-czarnych, Władysław Łach. W meczu przeciwko Warcie to goście mieli więcej sytuacji strzeleckich. Remis, a w związku z tym jeden punkt Stalówka może zawdzięczać swojemu kapitanowi, bramkarzowi Tomaszowi Wietesze.

Swój mecz z Motorem Lublin wygrał łódzki Widzew. Widzewiacy na swoim koncie zgromadzili taką samą liczbę punktów jak Zagłębie, jednak to Miedziowi są na pozycji lidera. Motor rozgrywki ligowe w tym roku kończy na drugim od końca miejscu. Nie tego spodziewali się fani w Lublinie. Lublinianie bliscy byli wywalczenia remisu, ale w 85. minucie gola dla Widzewa zdobył niezawodny Marcin Robak.

Remis w Łęcznej, remis w Gorzowie Wielkopolskim

Remisem 2:2 zakończył się mecz pomiędzy Górnikiem Łęczna a kielecką Koroną. Kielczanie długo prowadzili w tym meczu, nawet różnicą dwóch bramek. W drugiej połowie do głosu doszli jednak gospodarze. Znów dwa gole padły po rzutach karnych. Obydwa wykorzystał Jakub Grzegorzewski.

Także wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie miejscowy GKP rzutem na taśmę uratował jeden punkt w pojedynku z Zagłębiem Lubin. Także i w tym meczu goście długo prowadzili różnicą dwóch bramek, jednak pod koniec spotkania do ataku rzucili się gospodarze. Decydujące trafienie w ostatnich sekundach gry zadał Łukasz Maliszewski.

Dolcan rzutem na taśmę wydostał się ze strefy spadkowej

Rzutem na taśmę ze strefy spadkowej wydostał się Dolcan Ząbki. Piłkarze tego zespołu w ostatnim meczu w tym roku pokonali rewelacyjnego beniaminka ze Świnoujścia. Dzięki zwycięstwu 2:0 Dolcan awansował na trzynaste miejsce w tabeli. Flota jest szósta. Jak na ligowego nowicjusza to i tak bardzo dobry wyczyn.