Angel di Maria: Real zakazał mi gry w finale MŚ, to była najgorsza rzecz w życiu

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News / Na zdjęciu: Angel Di Maria
East News / Na zdjęciu: Angel Di Maria
zdjęcie autora artykułu

Angel di Maria przyznał, że Królewscy mieli wpływ na to, że nie wziął udział w finale mundialu. Real obawiał się, iż zawodnikowi pogłębi się uraz i opuści początek sezonu ligowego.

Angel di Maria podczas ćwierćfinałowego pojedynku z Belgią (1:0) doznał kontuzji i sądzono, że Argentyńczyk nie wystąpi już na mundialu. Przed pojedynkiem o tytuł z Niemcami media informowały jednak, iż nastąpiła znaczna poprawa i skrzydłowy jest do dyspozycji Alejandro Sabelli. [ad=rectangle] Ostatecznie nowy nabytek Manchesteru United usiadł wśród rezerwowych i nie wziął udziału w finale, a Albicelestes przegrali 0:1. Po tym, jak di Maria niemal w pojedynkę rozbił naszych zachodnich sąsiadów w meczu towarzyskim (4:2 dla Argentyny), powróciły pytania o absencję piłkarza z 13 lipca. Okazuje się, że wpływ na decyzję selekcjonera miał... Real Madryt.

- W dniu spotkania przyszedł list z Madrytu, w którym zakazano mi gry w finale. Podarłem go i zignorowałem, a potem mocno cierpiałem cały ranek. To była najgorsza rzecz, jaka mi się przytrafiła w życiu - przyznaje di Maria, którego miejsce w podstawowym składzie zajął wówczas Enzo Perez.

Ze słów piłkarza nie wynika, by historia sprzed finału MŚ miała kluczowy wpływ na jego odejście z Santiago Bernabeu. - Nigdy nie mówiłem, że chcę opuścić Real. Nigdy tego też nie chciałem, ale czasem jeśli cię nie chcą, trzeba przenieść się gdzieś indziej. Królewscy poprawili sytuację finansową dzięki mojemu transferowi - tłumaczy na łamach AS-a.

Źródło artykułu: