Ligue 1: PSG znów na remis! Olympique wyszarpał punkt!

W najciekawszym spotkaniu, kończącym 6. kolejkę francuskiej Ligue 1 Paris Saint-Germain zremisowało na własnym stadionie Olympique Lyon 1:1 (1:0). Goście bramkę na wagę punktu zdobyli w 84. minucie.

Sebastian Najman
Tak jak można się było tego spodziewać od początku dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Laurenta Blanca, którzy pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie w 14. minucie. Po świetnym zgraniu głową Zlatana Ibrahimovicia w polu karnym z piłką znalazł się Yohan Cabaye, ale nie trafił w światło bramki.
Goście, choć początkowo wydawało się, że radzą sobie całkiem nieźle w defensywie w 20. minucie popełnili fatalny w skutkach błąd. Do wbiegającego między dwóch obrońców Edinsona Cavaniego wrzucał Lucas Digne, a Urugwajczyk mocnym strzałem głową otworzył wynik. Trzy minuty później ambitnie o piłkę powalczył Serge Aurier, który co prawda wbiegł w pole karne, ale nie miał szans trafić do siatki z ostrego kąta.  Piłkarze z Lyonu w pierwszej, stojącej na przeciętnym poziomie, połowie stworzyli sobie dwie groźne sytuacje. Najpierw w 26. minucie obok dalszego słupka uderzył Alexandre Lacazette, a pięć minut później potężne z rzutu wolnego w poprzeczkę przymierzył Arnold Mvuemba! W 37. minucie niepotrzebnie z własnej bramki wyszedł Anthony Lopes, ale na jego szczęście Cavani posłał piłkę w trybuny.

Na pierwszą godną odnotowania akcję po zmianie stron czekaliśmy do 55. minuty, wtedy też futbolówka spadła na nogę Blaise Matuidiego, który uderzył minimalnie niecelnie. W kolejnych minutach zmuszeni do odrabiania strat goście nie byli w stanie narzucić własnego stylu gry. Lepiej prezentowali się mistrzowie Francji, którzy choć nie forsowali tempa szukali drugiego gola.

W 71. minucie bliski samobójczego trafienia był Samuel Umtiti, ale znakomitą interwencją popisał się Lopes, ratując swój zespół. W 77. minucie ze znakomitej strony znów pokazał się golkiper gości, który najpierw zatrzymał strzał Thiago Motty, a następnie nie dał się pokonać Ibrahimovicowi, który zmarnował dobitkę. W 84. minucie kolejny raz sprawdziła się stara piłkarska maksyma, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i swoją okazję wykorzystali ambitni gracze z Lyonu. Po dużym zamieszaniu pod bramką PSG gola zdobył Samuel Umtiti. Podbudowani goście kilka chwil później mogli wyjść na prowadzenie, ale w doskonałej sytuacji fatalnie przestrzelił Tolisso. Ostatecznie mimo emocjonującej końcówki wynik nie uległ już zmianie i PSG podzieliło się punktami.

Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 1:1 (1:0)
1:0 - Edinson Cavani 20'
1:1 - Samuel Umtiti 84'

PSG: Salvatore Sirigu - Marquinhos, David Luiz, Serge Aurier, Lucas Digne, Yohan Cabaye (65' Thiago Motta) - Marco Verratti, Blaise Matuidi, Edinson Cavani (72' Javier Pastore), Zlatan Ibrahimović - Ezequiel Lavezzi (66' Lucas).

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Christophe Jallet, Bakary Kone, Samuel Umtiti, Corentin Tolisso, Arnold Mvuemba (76' Henri Bedimo) - Maxime Gonalons, Jordan Ferri, Steed Malbranque (59' Clinton N`Jie), Nabil Fekir (70' Yoann Gourcuff) - Alexandre Lacazette.

Żółte kartki: Serge Aurier, Lucas Digne, Thiago Motta (PSG) oraz Jordan Ferri (OL).

Sędzia: Ruddy Buquet.