Triumf Legii na Stadionie Śląskim (wynik)

Skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem gości zakończył się piątkowy mecz 15. kolejki ekstraklasy pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa. Drużyna Jana Urbana triumfowała na Stadionie Śląskim 1:0 po golu Takesure Chinyamy w 64. minucie. Niebiescy mogli uzyskać znacznie lepszy wynik, jednak w 22. minucie Wojciech Grzyb nie wykorzystał rzutu karnego. W dalszej części spotkania ekipa Bogusława Pietrzaka miała ogromne kłopoty ze stwarzaniem sytuacji strzeleckich i ostatecznie zeszła z boiska pokonana.

W tym artykule dowiesz się o:

Po zwycięstwie w Chorzowie Wojskowi mają na koncie 30 punktów i przynajmniej do soboty będą zajmowali pozycję lidera ekstraklasy.

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:1 (0:0)

0:1 - Chinyama 64'

W 22. minucie Wojciech Grzyb (Ruch) nie wykorzystał rzutu karnego (Mucha obronił).

Ruch Chorzów: Pilarz - Grzyb, Grodzicki, Sadlok, Adamski, Zając (79' Jakubowski), Baran, Scherfchen, Ćwielong, Balaz (56' Sobiech), Jezierski (76' Fabus).

Legia Warszawa: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Choto, Wawrzyniak, Rocki (46' Radović), Vuković, Grzelak (46' Roger), Iwański, Rybus, Chinyama (87' Arruabarrena).

Żółte kartki: Scherfchen, Sadlok (Ruch).

Sędzia: Paweł Gil (Lublin).

Widzów: 10 000.