Sobota w Bundeslidze: Bramki Polaków, Hoffenheim wraca na fotel lidera

W sobotnich meczach 14. kolejki niemieckiej Bundesligi formą błysnęli Polacy. Gola dla Arminii Bielefeld w wygranym spotkaniu z dotychczasowym liderem rozgrywek Bayerem Leverkusen zdobył Artur Wichniarek, natomiast Marcin Mięciel trafił w przegranym meczu VfL Bochum z Herthą Berlin. Swój pojedynek wygrało tymczasem Hoffenheim, które teraz przewodzi w niemieckiej Bundeslidze.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie przedostatniej drużyny w tabeli z liderem rozgrywek, czyli Arminii Bielefeld z Bayerem Leverkusen zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem gospodarzy 2:1. Drużyna Artura Wichniarka do tej pory wygrała zaledwie jeden mecz w Bundeslidze, a Aptekarze zachwycali kibiców swoją formą. W sobotę natomiast górą była Arminia, dla której pierwszego gola zdobył właśnie "król Artur" po podaniu Daniela Halfara. Była to już dla niego dziewiąta bramka w sezonie. Polak grał w tym meczu aż do doliczonego czasu drugiej połowy i dopiero wtedy został zmieniony przez Stefana Aignera. Po tym pojedynku Bayer spadł na drugie miejsce w tabeli, Arminia wydostała się ze strefy spadkowej i teraz jest czternasta mając dwa punkty przewagi nad nią.

Gola dla Bochum w przegranym 2:3 spotkaniu z Herthą Berlin zdobył też Marcin Mięciel. Polak trafił do bramki przeciwników głową po podaniu Marca Pfertzela w 75. minucie meczu i mimo że gospodarze mieli jeszcze dużo czasu nie udało im się doprowadzić do wyrównania. W składzie Bochum podobnie jak Mięciel całe spotkanie rozegrał Tomasz Zdebel. Po tym pojedynku Hertha jest czwarta, a Bochum szesnaste w Bundeslidze.

Liderem rozgrywek po 14. kolejce Bundesligi będzie beniaminek Hoffenheim, który w sobotę pokonał na wyjeździe FC Koeln 3:1. Dwie bramki zdobył w tym meczu Vedad Ibisevic, dla którego były to już trafienia numer 15 i 16 w tym sezonie. Gospodarze po tej porażce zajmują teraz dziesiąte miejsce w lidze.

Swój mecz również pewnie wygrał Bayern Monachium, który nie dał najmniejszych szans "czerwonej latarni" ligi - Energie Cottbus. Bawarczycy mimo iż przegrywali 0:1 potrafili rywalom strzelić cztery bramki i spokojnie wygrać ten pojedynek. Całe spotkanie w barwach przegranych rozegrał Mariusz Kukiełka. Podopieczni Jurgena Klinsmanna są nadal na 3. miejscu w lidze i tracą trzy oczka do Hoffenheim, Energie wciąż zamyka ligową tabelę.

Taki sam przebieg miał mecz VfL Wolfsburg - VfB Stuttgart. Goście prowadzili po pierwszej połowie 1:0, jednak w 46. minucie w szeregach gospodarzy pojawił się Jacek Krzynówek i Wilki strzeliły rywalom cztery gole, a łupami podzielili się Grafite i Edin Dzeko. Po tym spotkaniu Wolfsburg zajmuje ósmą, a Stuttgart jedenastą lokatę w Bundeslidze.

Swój mecz wygrał pewnie Eintracht Frankfurt, który pokonał Hannover 96 aż 4:0. Gospodarze w pełni zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową porażkę z Borussią Dortmund w takich samych rozmiarach. Teraz Eintracht zajmuje w lidze 12. miejsce, Hannover jest lokatę niżej.

Problemów z pokonaniem Borussii Moenchengladbach nie miało też Schalke 04 na własnym stadionie. Miejscowi już po pierwszej połowie prowadzili 3:1 i taki wynik utrzymał się już do końca meczu. Gospodarze są teraz na szóstym miejscu w lidze, beniaminek jest tuż nad strefą spadkową, czyli na piętnastej lokacie.