The Championship: 40 minut Kaźmierczaka

Wolverhampton Wanderers nadal jest liderem The Championship po 18. kolejce. Pokonało w niej Blackpool 2:0 po dwóch golach Chrisa Iwelumo. W barwach Derby County przez 40 minut wystąpił Przemysław Kaźmierczak, ale jego zespół przegrał z Ipswich Town 0:2.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwszym meczem tej kolejki The Championship był piątkowy pojedynek pomiędzy Swansea City, a Birmingham City. Swansea to najlepszy z beniaminków i już od drugiej minuty prowadził 1:0. Tuż przed przerwą wyrównał Marcus Bent, ale do przerwy Swansea prowadziła 2:1, bo samobójczą bramkę zdobył Jaidi. W końcówce spotkania niezawodny Kevin Phillips w ciągu pięciu minut dwukrotnie pokonał bramkarza gospodarzy i Birmingham wygrało 3:2. Nawet na ławce Swansea zabrakło Artura Krysiaka, który jest wypożyczony z Birmingham.

W sobotę jako pierwsi na murawę wyszli zawodnicy Plymouth Argyle oraz Cardiff City. Spotkanie zapowiadało się ciekawie, ponieważ obie drużyny znajdują się w czołówce tabeli. Plymouth wykorzystało atut własnego boiska i wygrało 2:1. Gośćmi wstrząsnęły dwie minuty, kiedy Emile Mpenza oraz Paul Gallagher pokonali Toma Heatona.

W barwach Derby County w 50. minucie na boisku pojawił się Przemysław Kaźmierczak. Derby przegrywało wówczas z Ipswich 0:1, ale wejście Polaka nie spowodowało, że goście zdobyli bramkę, a wręcz przeciwnie - stracili kolejną. Ostatecznie Derby przegrało 0:2 i spadło na trzynastą pozycję.

Liderem The Championship nadal jest Wolverhampton Wanderers. Wilki pokonały na Molineux Blackpool 2:0. Dwie bramki zdobył najskuteczniejszy z napastników Wolves Chris Iwelumo. Ma już na koncie jedenaście trafień. Przewodzi Kevin Doyle (14 bramek) z Reading, ale The Roylas doznali sensacyjnej porażki z Southampton. Święci wygrali na Madejski Stadium jako pierwsi w tym sezonie, a bohaterem został Bradley Wright-Phillps, który zdobył obie bramki dla Southampton. Święci wygrali 2:1 i awansowali na dziewiętnaste miejsce.