Ligue 1: Olympique Marsylia wciąż w gazie, Kamil Grosicki bliski gola

Olympique Marsylia coraz wygodniej rozsiada się w fotelu lidera Ligue 1. Ekipa ze Stade Velodrome odniosła kolejne zwycięstwo i wykorzystała w ten sposób wpadkę Girondins Bordeaux.

Szymon Mierzyński

Żyrondyści doznali w piątek niespodziewanej porażki z dużej niżej notowanym Stade Reims (po samobójczej bramce Juliena Fauberta) i już wtedy było wiadomo, że zespół Marcelo Bielsy zachowa po 9. kolejce 1. lokatę.

Marsylczycy w sobotę mierzyli się na wyjeździe z SM Caen i choć na kwadrans przed końcem rywalizacji przegrywali 0:1, to wyszarpnęli zwycięstwo. Decydującego gola zdobył w 93. minucie Andre-Pierre Gignac.
Stade Rennes Kamila Grosickiego pokonało u siebie RC Lens 2:0, a dublet skompletował Paul-Georges Ntep. Polak pojawił się w podstawowym składzie gospodarzy i grał do 70. minuty, gdy zmienił go Steven Moreira. "Grosik" miał w sobotę sporego pecha. W pierwszej połowie mógł się wpisać na listę strzelców, ale po jego strzale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

Dokończenie 9. kolejki nastąpi w niedzielę. Absolutnym hitem będzie starcie Paris Saint-Germain z AS Monaco. Ciekawie powinno być również w Lyonie, gdzie Olympique podejmie OSC Lille.