Derby Pomorza na remis - relacja z meczu Drutex-Bytovia Bytów - Arka Gdynia

Drutex-Bytovia Bytów na własnym stadionie zremisowała 1:1 z Arką Gdynia. Obie bramki padły w końcówce spotkania, które stało na niskim poziomie.

Bartosz Wiśniewski

Spotkanie od początku nie stało na wysokim poziomie. Pierwsze groźne sytuacje stworzyli sobie gospodarze. Najpierw świetnie urwał się Janusz Surdykowski, który w końcowej fazie akcji zwolnił i oddał łatwy strzał do obrony.

Chwilę później na listę strzelców powinien wpisać się Krzysztof Bąk. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kryszak, a były gracz Lechii Gdańsk był zupełnie niepilnowany, lecz uderzył niecelnie.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a od początku drugiej części gry Arka Gdynia próbowała grać wyżej pressingiem i przez to stwarzała problemy Bytovii. Gdynianie nie stworzyli sobie jednak żadnej dogodnej sytuacji.

Przez długi czas na boisku panował chaos. Podania były bardzo niedokładne, a drużyny nie potrafiły przedrzeć się pod bramkę rywala.

W 82. minucie do rzutu wolnego podszedł Kryszak i po wskazówkach od sztabu szkoleniowego zdecydował się na strzał, który zaskoczył Skowrona i wpadł do siatki! Kilka minut później do remisu doprowadził Maciej Wardziński, który świetnie wykończył dośrodkowanie z głębi pola i z najbliższej odległości strzelił gola. Wynik meczu do końca czasu już się nie zmienił.

Drutex-Bytovia Bytów - Arka Gdynia 1:1 (0:0)
1:0 - Mariusz Kryszak 82'
1:1 - Maciej Wardziński 87'

Drutex-Bytovia Bytów: Mateusz Oszmaniec, Karol Piątek, Kamil Juraszek, Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Mariusz Kryszak, Robert Mandrysz (76' Robert Hirsz), Michał Pietroń, Artur Wojach, Michał Jakóbowski, Janusz Surdykowski.

Arka Gdynia: Łukasz Skowron, Glauber, Alan, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak, Antoni Łukasiewicz, Bartosz Ława, Robert Sulewski (46' Łukasz Kowalski), Michał Nalepa (84' Grzegorz Lech), Paweł Wojowski, Marcus Vinicius (68' Maciej Wardziński).

Żółte kartki: Warcholak (Arka Gdynia).

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).