El. Euro 2016: Czesi nadal z kompletem punktów, Kazachowie tym razem bez szans

Reprezentacja Czech pewnie zmierza po awans do finałów mistrzostw Europy 2016. W trzecim pojedynku zespół Pavla Vrby pozostawił w pokonanym polu Kazachstan.

Konrad Kostorz
Reprezentacja Czech w eliminacjach do brazylijskiego mundialu zaprezentowała się znacznie poniżej oczekiwań i niewiele wskazywało na to, że kolejnym turnieju kwalifikacyjnym będzie kroczyć od zwycięstwa do zwycięstwa. Tymczasem pod wodzą nowego selekcjonera Pavla Vrby nasi południowi sąsiedzi grają jak z nut.
Po ograniu Holandii (2:1) oraz Turcji (2:1) Czesi uporali się z Kazachami. Pokonali ich na wyjeździe taką samą różnicą bramek co Pomarańczowi przed kilkoma dniami przed własną publicznością. Ich triumf ani przez moment nie był jednak zagrożony, z kolei Oranje na prowadzenie wyszli dopiero w 82. minucie.

Wynik otworzył uderzeniem zza linii pola karnego Borek Dockal, a jeszcze przed przerwą formalności dopełnił David Lafata, posyłając piłkę do pustej bramki po świetnym dograniu Pavla Kaderabka. Sukces przyjezdnych przypieczętował Ladislav Krejci, do którego idealnie dośrodkował Dockal.

W końcówce Petr Cech dwukrotnie skapitulował, lecz nie miało to już wpływu na końcowe rozstrzygnięcie. Czesi pewnie prowadzą w tabeli grupy A, dystansując Islandię oraz Holandię.

Kazachstan - Czechy 2:4 (0:2)
0:1 - Dockal 13'
0:2 - Lafata 44'
0:3 - Krejci 56'
1:3 - Łogwinienko 84'
1:4 - Necid 88'
2:4 - Łogwinienko 90+2'